Pokaz nieskuteczności. Chelsea pokonuje Ajax 1:0

Autor: Dawid Mozol Dodano: 23.10.2019 20:47 / Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 20:48

Po dwójkowej akcji rezerwowych, Christiana Pulisica oraz Michy'ego Batshuayi'ego, Chelsea zwyciężyła w Amsterdamie 1:0. Trafienie zaliczył drugi z wcześniej wymienionych zawodników.

Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy. Piłkarze Ajaxu dłużej utrzymywali się przy piłce, a podopieczni Franka Lamparda mieli problem z płynnym rozgrywaniem akcji. Z biegiem czasu gra zaczęła się wyrównywać, ale obie drużyny miały widoczny problem ze skutecznością. Taki stan rzeczy w 35. minucie zmienił Quincy Promes, jednak jego gol został anulowany ze względu na minimalnego spalonego. W przerwie na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.

Druga połowa nie była już tak intensywna jak pierwsza część spotkania. Zawodnicy Chelsea co prawda uzyskali przewagę, jednak nie potrafili jej udokumentować trafieniem. Doskonałą okazję zmarnował w 75. minucie wprowadzony wcześniej na boisko Batshuayi, kiedy to Belg z najbliższej odległości przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Napastnik zrehabilitował się jednak dziesięć minut później, kiedy to mocnym strzałem z bliskiej odległości po podaniu innego rezerwowego, Christiana Pulisica, pokonał bezradnego Onanę. Piłka przed wpadnięciem do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki. Ajax starał się odrobić straty, jednak czasu było już za mało i to goście wywieźli z Amsterdam ArenA bardzo cenne punkty.

Ajax – Chelsea 0:1

Chelsea: Arrizabalaga, Azpilicueta, Tomori, Zouma, Alonso, Kovacić, Jorginho, Mount, Willian (66' Pulisic), Abraham (71' Batshuayi), Hudson-Odoi (90' James)

Ajax: Onana, Veltman (89' Huntelaar), Alvarez (89' de Jong), Van de Beek, Tadic, Promes (74' Neres), Blind, Martinez, Ziyech, Dest, Tagliafico