Wreszcie na zero z tyłu. Chelsea – Brighton 2:0

Autor: Dawid Mozol Dodano: 28.09.2019 17:49 / Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 17:49

Po dobrym spotkaniu Chelsea pokonuje na własnym stadionie Brighton 2:0. Jest to pierwsze spotkanie w tym sezonie, w którym podopieczni Franka Lamparda zachowali czyste konto. Bramki dla "The Blues" strzelali Jorginho oraz Willian.

W pierwszej połowie to gospodarze przeważali, jednak nie potrafili tego udokumentować golami. Świetnie okazje zmarnowali Barkley, Alonso czy Pedro. Piłkarze Brighton próbowali zagrozić bramce Kepy Arrizabalagi kontratakami, jednak nie przynosiły one skutku i w pierwszej połowie goście nie oddali ani jednego strzału.

Druga połowa wreszcie przyniosła bramki i to już na samym początku. W 50. minucie błąd popełnił obrońca Brighton, który za lekko podał do swojego bramkarza. Piłkę przejął Mason Mount i był faulowany w polu karnym. Do wykorzystania jedenastki podszedł Jorginho i precyzyjnym strzałem pokonał Mathew Ryana.

W 76. po akcji dwóch skrzydłowych było już 2:0. Do ustawionego na skrzydle Williana podał wprowadzony wcześniej Callum-Hudson Odoi. Brazylijczyk wdarł się w pole karne i strzałem po krótkim rogu zdobył gola. Warto dodać, że po drodze piłka odbiła się jeszcze od interweniującego obrońcy.

Do końca spotkania nie padły już żadne bramki, chociaż dogodne okazje miał m.in. Tammy Abraham. Kibice Chelsea mogą być zadowoleni z występu swojej drużyny, a zwłaszcza z pierwszego czystego konta w tym sezonie.

Chelsea – Brighton & Hove Albion 2:0

Chelsea: Arrizabalaga, Alonso, Tomori, Christensen, Azpilicueta, Barkley (68' Kovacić), Jorginho, Mount, Willian, Pedro (63' Hudson-Odoi), Abraham

Brighton: Ryan, Burn, Dunk, Webster, Alzate, Stephens, Bissouma (46' Bong), Montoya, Mooy (65' Connolly), Maupay (80' Murray), Gross