Pogrom na początek rozgrywek pucharowych. Chelsea 7:1 Grimsby

Autor: Dawid Mozol Dodano: 25.09.2019 22:36 / Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 22:37

Po spokojnym meczu Chelsea na własnym stadionie rozgromiło występujące na co dzień w League One Grimsby Town 7:1. Gole dla "The Blues" strzelali Ross Barkley, Michy Batshuayi dwukrotnie, Pedro, Reece James, Kurt Zouma oraz Callum Hudson-Odoi.

Gospodarze bardzo szybko zaczęli strzelanie w tym spotkaniu. W 4. minucie spotkania ładną indywidualną akcją popisał się Ross Barkley, który wdarł się w pole karne i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. W 7. minucie było już 2:0. Akcję prawą stroną poprowadził Reece James i dośrodkował w pole karne. Piłka odbiła się od obrońcy Grimsby i trafiła do stojącego w okolicach piątego metra Batshuay'iego. Belg przyjął futbolówkę i mimo, że stał plecami do bramki, zdołał oddać celny strzał, po którym piłka zatrzepotała w siatce.

W 19. minucie Stamford Bridge zamilkło, gdyż Matthew Green strzelił bramkę kontaktową. Piłkę wykopaną przez bramkarza przedłużył jeden z zawodników gości, dopadł do niej Green i pięknym strzałem sprzed pola karnego pokonał bezradnego Willy'ego Caballero. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki.

W 43. rzut rożny wykonywała Chelsea i w tej pozornie niegroźnej sytuacji faulowany na skraju pola karnego był Zouma. Do rzutu karnego podszedł pełniący w tym meczu rolę kapitana "The Blues" Pedro i pewnym strzałem po ziemi ustalił wynik pierwszej połowy na 3:1.

Po przerwie strzelanie rozpoczęło się nieco później niż w pierwszej połowie, bo dopiero w 56. minucie. Wtedy to Barkley podał z rzutu wolnego do stojącego na skrzydle do Jamesa, a ten zwiódł rywala i sprytnie dośrodkował piłkę na piąty metr pola karnego. Tam do piłki dopadł Zouma, który czubkiem buta umieścił ją w bramce.

Większość drugiej połowy podopieczni Franka Lamparda spędzili na marnowaniu dogodnych okazji do podwyższenia wyniku.  W 82. minucie wreszcie nastąpiło przełamanie i Chelsea prowadziła już 5:1. Po rzucie rożnym oraz małym zamieszaniu w polu karnym piłkę na 20 metrze otrzymał James, który strzałem w długi róg nie dał szans McKeownowi. W 86. minucie po podaniu Pulisica wynik na 6:1 podwyższył Batshuayi, strzelając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Strzelanie w 91. minucie zakończył Hudson-Odoi, który przełamał swoją wcześniejszą niemoc i ustalił wynik meczu na 7:1.

Chelsea – Grimsby Town 7:1

Chelsea FC: Caballero, James, Zouma, Guehi, Alonso (66' Maatsen), Gilmour, Barkley, Pulisic, Pedro (67' Anjorin), Hudson-Odoi, Batshuayi

Grimsby Town: McKeown, Hewitt, Hendrie, Pollock, Davis, Gibson (70' Cook), Hessenthaler, Clifton (56' Wright), Whitehouse, Green (63' Ogbu), Hanson