Porażka na inaugurację Ligi Mistrzów. Chelsea 0:1 Valencia

Autor: Bartek Kijko Dodano: 17.09.2019 23:09 / Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 23:14

Chelsea przegrała swój pierwszy mecz w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 74. minucie spotkania Rodrigo. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Ross Barkley mógł wyrównać stan spotkania, jednak nie wykorzystał rzutu karnego i porażka stała się faktem.

Pierwsza połowa spotkania z pewnością zawiodła kibiców obydwu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście nie stworzyli sobie wielu klarownych sytuacji. W grze gospodarzy widać było sporą niedokładność, zwłaszcza w końcowej fazie akcji. Z pewnością kibiców Chelsea może niepokoić kontuzja Masona Mounta w 16. minucie spotkania. Francis Coquelin bezpardonowo zaatakował młodego piłkarza Chelsea wyprostowaną nogą i spowodował jego kontuzję. Po tym zagraniu zobaczył jedynie żółtą kartkę. W pierwszej części meczu najbardziej wyróżniająca się postacią był Willian, który tego wieczora wyglądał na bardzo zmotywowanego. Chelsea dominowała, jednak niedokładność w końcowej fazie akcji powodowała, że wiele akcji spaliło na panewce.

Druga połowa przez większą część wyglądała bardzo podobnie. Chelsea dominowała, jednak nie potrafiła przekuć tego na klarowne sytuacje bramkowe. Valencia skupiła się na obronie, a stały fragment gry przyniósł im jedyny w tej części strzał na bramkę – jak się okazało skuteczny. Rodrigo wykorzystał sprytne dośrodkowanie od Parejo i zdobył bramkę z trudnej pozycji. Do końca spotkania Chelsea atakowała zaciekle i mogło się wydawać, że przyniesie spodziewany efekt. Zawodnik gości zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Ross Barkley, jenak fatalnie spudłował w 88. minucie spotkania. W ostatniej minucie meczu Chelsea mogła wyrównać po bardzo dobrym uderzeniu Marcosa Alonso z rzutu wolnego, jednak świetny tego wieczora Jasper Cillessen sparował strzał na rzut rożny. Wynik do końca nie uległ zmianie i Chelsea przegrała swój pierwszy mecz w tej edycji Ligi Mistrzów.

Chelsea 0:1 Valencia

Składy:

Chelsea: Kepa - F. Tomori, A. Christensen, K. Zouma (73' O. Giroud) - C. Azpilicueta, M. Kovacic (80' R. Barkley), Jorginho, M. Alonso - M. Mount (16' Pedro), Willian - T. Abraham

Valencia: J. Cillessen - J. Gaya, Gabriel, E. Garay, D. Wass - D. Czeryszew (92' M. Diakhaby), G. Kondogbia, D. Parejo, F. Coquelin - K. Gameiro (70' M. Gomez), Rodrigo (90' Lee Kangin)