Frank Lampard z pierwszym zwycięstwem w lidze! Norwich City 2:3 Chelsea FC FC

Autor: Maciej Stybel Dodano: 24.08.2019 15:26 / Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 16:47

W meczu trzeciej kolejki Premier League Chelsea po raz pierwszy w tym sezonie zdobyła komplet punktów i w meczu trzeciej kolejki Premier League pokonała Norwich City 3:2.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się dla The Blues podobnie jak w meczu z Leicester. W 3. minucie spotkania dośrodkowanie Azpilicuety wykorzystał Tammy Abraham, który strzałem z pół woleja pokonał Tima Krula. Niestety w 6. minucie Norwich zdołało wyrównać po składnej akcji zakończonej strzałem Cantwella. Są wątpliwości dotyczące tego, czy bramka powinna zostać uznana, ponieważ we wcześniejszej fazie akcji faulowany był Abraham. Chelsea ponownie wyszła na prowadzenie w 17. minucie po fantastycznej akcji Masona Mounta, który pewnym strzałem nie dał szans holenderskiemu bramkarzowi. Dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał w 25. minucie Christensen, ale jego strzał głową instynktownie wybronił Krul. W 30. minucie gospodarze ponownie wyrównali stan rywalizacji. Buendia zagrał prostopadłe podanie do Pukkiego, który spokojnie wykończył całą sytuację. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Chelsea, która szybko chciała zdobyć trzecią bramkę. W 60. minucie mieliśmy kolejną sporną sytuację, gdyż wydaję się, że w polu karnym Norwich faulowany był Azpilicueta. The Blues po raz trzeci w tym spotkaniu objęli prowadzenie w 68.minucie po akcji Tammy'ego Abrahama, który najpierw przedryblował obrońców Norwich, a potem po raz drugi w dniu dzisiejszym pokonał Tima Krula. W 78. minucie bramkę zdobył Zouma, ale gol nie został uznany, ponieważ wcześniej Tima Krula faulował Oliver Giroud. W 90. minucie boisko musiał opuścić Mount ze względu na lekki uraz łydki, a zastąpił go Marcos Alonso. W doliczonym czasie gry na ból narzekał Kurt Zouma, ale Francuz pozostał do końca na boisku. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Chelsea mogła po raz pierwszy w tym sezonie przypisać sobie trzy punkty.

Składy:

Norwich City: T.Krul - M. Aarons, B. Godfrey, G. Hanley, J. Lewis - M. Leitner(83. K. McLean), T. Trybull(83. M. Vrancic) - E. Buendia, M. Stiepermann(83. D. Srbeny), T. Cantwell - T. Pukki

Chelsea FC: K.Arrizabalaga - C. Azpilicueta, K. Zouma, A. Christensen, Emerson - M. Kovacić, Jorginho, R. Barkley - C. Pulisic(84. Willian), T. Abraham(75. O. Giroud), M. Mount(90. M. Alonso)