Londyn jest niebieski! Chelsea pokonuje w derbach Arsenal 3:2

Autor: Dodano: 18.08.2018 19:18 / Ostatnia aktualizacja: 18.08.2018 20:22

Chelsea remisuje do przerwy w drugiej kolejce Premier League z Arsenalem 2:2 po golach Pedro, Moraty, Mchitarjana i Iwobiego.

The Blues perfekcyjnie weszli w mecz i już w 9 minucie objęli prowadzenie za sprawą Pedro. Akcja zaczęła się od kapitalnego zagrania Jorginho do Alonso, który wyłożył piłkę jak na tacy skrzydłowemu Chelsea, a ten bez najmniejszych problemów pokonał Petra Cecha.

W 19 minucie znakomitą szansę zmarnował Aubameyang, a chwilę później Azpilicueta posłał świetną piłkę do Moraty, który minął jak tyczkę Mustafiego i podwyższył wynik spotkania na 2:0.

Kolejna groźna akcja miała miejsce w 32 minucie, a mieli ją goście. Sytuacja bliźniaczo podobna do tej ostatniej, Iwobi zagrywa do Mchitarjana, a ten pudłuje podobnie jak Pierre-Emerick Aubameyang.

37 minuta i Kanonierzy łapią kontakt. Henrich Mchitarjan strzela sprzed pola karnego i piłka ląduje w siatce Kepy. Dosłownie sekundy po golu mieliśmy kolejną ciekawą, w której Kante zagrywał do Alvaro Moraty, ale Cech obronił strzał Hiszpana.

Niestety w 41 minucie Arsenal wyrównał wynik spotkania. Mchitarjan do gola dorzuca asystę przy bramce Iwobiego. Ostatnia groźna akcja w pierwszej połowie miała miejsce w 45 minucie, Iwobi podał w polu karnym do Aubameyanga, ale Gabończyk nie trafił do bramki.

Pierwsza groźna akcja w drugiej połowie miała miejsce w 52 minucie, The Blues odzyskali piłkę przed polem karnym rywali, Pedro zagrał do Kante, ale strzał Francuza został zablokowany.

Ross Barkley w 57 minucie minął dwóch rywali i strzelił na bramkę, ale dobrze interweniował Petr Cech.

W 73 minucie gospodarze mieli rzut wolny, z którego strzał oddał David Luiz, ale pewnie obronił go były golkiper klubu Romana Abramowicza. Pedro dośrodkowuje w 78 minucie w pole karne, ale strzał głową N'Golo Kante ląduje nad bramką.

Eden Hazard w 81 minucie mija piłkarzy Arsenalu, schodzi do skrzydła i podaje do Alonso w pole karne, a ten umieszcza piłkę w siatce. Chelsea ponownie obejmuje prowadzenie!

Zespół Maurizio Sarriego miał jeszcze parę sytuacji w końcówce spotkania. W 87 minucie Hazard strzelał z narożnika pola karnego, ale jego strzał został zatrzymany przez Petra Cecha. Ostatnia groźna akcja w dzisiejszym meczu miała miejsce w 90 minucie, Ramsey strzelał sprzed pola karnego, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.