Pierwsza porażka Lamparda. Kawasaki Frontale 1:0 Chelsea

Autor: Piotr Różalski Dodano: 19.07.2019 14:08 / Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 15:37

W trzecim spotkaniu towarzyskim, rozgrywanym w Yokohamie na obiekcie Nissan Stadium w ramach przygotowań do sezonu, Chelsea przegrała z Kawasaki Frontale 0:1. Damião okazał się być autorem zwycięskiej bramki.

Zgodnie z przewidywaniami, londyńczycy od początku wyglądali na lepszy zespół, jednak tylko optycznie. Przez pierwszy kwadrans meczu obie strony starały się szanować piłkę. W dziesiątej minucie doczekaliśmy się pierwszego, celnego strzału w wykonaniu zawodnika Kawasaki. Noborizato dośrodkował futbolówkę z lewej strony boiska, po czym Lenaga złożył się do uderzenia z woleja. Caballero nie miał jednak kłopotów z obroną.

W piętnastej minucie pierwsze poważne zagrożenie stworzyła Chelsea. Jorginho posłał dalekie podanie w pole karne przeciwnika do Pedro, jednak Hiszpan nie trafił czysto w piłkę, by zmusić golkipera Frontale do większego wysiłku przy wykonanej interwencji. Parę momentów później świetna wymiana podań między Batshuayiem a Mountem, podczas gdy ten pierwszy uderzył z okolic 15. metra, jednak strzał poleciał obok lewego słupka.

Po niemal 30 minutach spotkania po raz kolejny do głosu doszli piłkarze Franka Lamparda. Jorginho wywalczył futbolówkę w strefie przeciwnika, a później zostawił piłkę Pedro, który spróbował strzału z dystansu. Uderzenie ostatecznie wylądowało na górnej siatce bramki, tuż nad poprzeczką. Kilka minut później z około 30. metra spróbował szczęścia Kenedy, jednak i w jego przypadku strzał był niecelny.

Minuta 39' i pierwszy strzał w meczu oddaje Mason Mount po podaniu od Michy'ego, a przedtem świetnym przytrzymaniu piłki przez Belga. Uderzenie skierowane w stronę bramki jest jednak zablokowane przez obrońcę japońskiego drużyny, Jesiela. Przed końcem pierwszej części gry, gospodarze próbowali zagrozić bramce Willy'ego z kontrataku. Reprezentant Agentyny wybił jednak strzał na rzut rożny, po czym defensorzy The Blues zażegnali niebezpieczeństwa we własnym polu karnym po stałym fragmencie gry.

Druga połowa zaczęła się od próbki umiejętności Mounta, który w ładny sposób przedostał się do "szesnastki" rywala, oddając strzał z narożnika pola karnego. Mason chciał skutecznie podkręcić futbolówkę, lecz ta pofrunęła delikatnie niecelnie. W 55. minucie najgroźniejszą dotąd sytuację w meczu stworzyli sobie mistrzowie Japonii, podczas gdy prawy skrzydłowy zagrał w pole karnego do niekrytego napastnika, a ten niewiele się pomylił przy mocnym strzale głową szóstego metra.

Na listę strzelców miał okazję wpisać się Giroud w 59. minucie. Barkley wypatrzył Francuza, jednak napastnik nie był w stanie zbytnio zagrozić bramce Junga uderzając z ostrego kąta. Następnie Ross ponownie posłał świetną piłkę w wolną strefę pola karnego, do której wbiegał Kenedy, lecz Brazylijczyk musiał uznać wyższość bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam.

Minuta 74', Giroud tym razem wykonuje rzut wolny nieopodal pola karnego Kawasaki. Golkiper czujnie jednak wybił futbolówkę poza linię końcową. Dziesięć minut później Olivier miał kolejną okazję po crossowym zagraniu Kaseya Palmera, jednak mistrza świata uderzył wprost w bramkarza.

Po chwili do większej aktywności w ofensywnie przystąpili zawodnicy Frontale. Najpierw Damião obił poprzeczkę Caballero, a moment później Willy popisał się skuteczną interwencją po mocnym strzale spoza pola karnego. Niestety, w 87. minucie Damião wykorzystał chwilową dezorientację w defensywie Chelsea i głową skierował futbolówkę do siatki.

Ostatnia szansa na wyrównanie stanu rywalizacji nastała w pierwszej minucie doliczonego czasu, jednak Giroud nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu z prawej części placu gry. Wynik nie uległ zmianie i w rezultacie, niespodziewanie, Kawasaki Frontale okazało się lepsze od Chelsea.

Kolejny test w ramach przygotowań do sezonu będzie miał miejsce na Saitama Stadium, gdzie we wtorek podopiecznym Franka Lamparda przyjdzie się zmierzyć z Barceloną.

Kawasaki Frontale 1:0 Chelsea FC
Damião 87'

Chelsea FC (4-2-3-1): Caballero; Azpilicueta (C) (Zappacosta 46'), Luiz, Zouma (Christensen 46'), Alonso (Emerson 46'); Kovacic (Bakayoko 57'), Jorginho (Drinkwater 57'); Mount (Pulisic 65'), Kenedy (Palmer 71'), Pedro (Barkley 46'); Batshuayi (Giroud 46')

Niewykorzystane zmiany: Cumming, Tomori.

Kawasaki Frontale (4-5-1): Jung; Noborizato, Jesiel, Taniguchi, Morita; Abe, Saito, Shimoda, Tanaka, Ienaga; Kobayashi (C).

Rezerwowi: Arai, H.Mawatari, K.Mawatari, Maguinho, Fitzgerald, Nakamura, Hasegawa, Wakisaka, Harada, Yamamura, Issaka, Chinen, Damião