Pogrom w finale Ligi Europy. Chelsea pokonuje Arsenal 4:1!

Autor: Dawid Mozol Dodano: 29.05.2019 22:51 / Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 19:56

Chelsea w finale Ligi Europy pokonała Arsenal aż 4:1 i tym samym zdobyła swoje pierwsze trofeum w tym sezonie. Dwie bramki dla "The Blues" zdobył Hazard, po jednym trafieniu dołożyli Pedro oraz Giroud.

Pierwsza połowa nie dostarczyła nam zbyt wiele emocji. Oba zespoły grały bardzo zachowawczo i skupiły się bardziej na obronie niż na tworzeniu sytuacji strzeleckich. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a nieliczne groźniejsze akcje kończyły się niecelnymi strzałami. Warto wspomnieć jedynie strzał Granita Xhaki, który z około 30 metrów uderzył w poprzeczkę.

Po przerwie wydarzyło się coś, czego chyba niewielu się spodziewało. W przeciągu 20 minut Chelsea, za sprawą Giroud, Pedro oraz Hazarda wyszła na prowadzenie 3:0. Najpierw Giroud w 49. minucie, po fantastycznej wrzutce Emersona z lewej strony, umieścił piłkę głową w dolnym rogu bramki strzeżonej przez Cecha. W 60. minucie prowadzenie strzałem z obrębu "szesnastki" podwyższył Pedro, który otrzymał piłkę od Hazarda po akcji rozpoczętej przez Kovacicia. W 65. minucie ponownie dał o sobie znać francuski napastnik Chelsea, gdyż po faulu na nim "The Blues" otrzymali rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Hazard.

W 69. minucie fantastycznym strzałem popisał się Iwobi i umieścił piłkę w okienku bramki, zmniejszając straty swojej drużyny. Nadzieja Arsenalu na korzystny rezultat została jednak szybko zgaszona w 72. minucie, kiedy to Hazard, po fantastycznym podaniu Giroud, z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce, zdobywając tym samym swojego drugiego gola w tym meczu.

Chelsea – Arsenal 4:1

Chelsea: Arrizabalaga, Emerson, Luiz, Christensen, Azpilicueta, Kante, Jorginho, Kovacić (76' Barkley), Hazard (89' Zappacosta), Giroud, Pedro (71' Willian)

Arsenal: Cech, Sokratis, Koscielny, Monreal (66' Guendouzi), Maitland-Niles, Torreira (66' Iwobi), Xhaka, Kolasinać, Ozil (77' Willock), Aubameyang, Lacazette