Chelsea wygrywa z Watfordem i wskakuje na trzecie miejsce!

Autor: Dodano: 05.05.2019 17:10 / Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 20:07

Chelsea wygrała 3:0 i zgarnęła cenne trzy punkty w meczu 37. kolejki Premier League przeciwko Watfordowi. Gole dla The Blues strzelali: Ruben Loftus-Cheek, David Luiz oraz Gonzalo Híguain.

Londyńczycy niezbyt udanie przystąpili do starcia na Vicarage Road, ponieważ w 10. minucie spotkania boisko z powodu kontuzji opuścić musiał N'Golo Kanté. W pierwszej połowie oglądaliśmy spotkanie wyjątkowo frustrujące dla obu menadżerów. Żadna ze stron nie zdołała narzucić swoich warunków gry; oba zespoły dopuszczały też do zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Równocześnie obu brakowało koncentracji i dokładności.

W tym aspekcie nie popisał się również sędzia, który nie podyktował rzutu karnego za faul na Davidzie Luizie w 32. minucie meczu. Goście rozpoczęli drugą odsłonę od mocnego uderzenia i już po trzech minutach objęli prowadzenie za sprawą Rubena Loftus-Cheeka, który pojawił się na boisku za kontuzjowanego Kanté. Dosłownie parę minut później wynik podwyższył Luiz i ekipa Maurizio Sarriego zaczęła dominować.

Watford nie potrafił odpowiedzieć na bramki Chelsea i w 75. minucie Gonzalo Higuaín dobił gospodarzy trafieniem na 3:0. The Blues dzięki dzisiejszej wygranej awansowali na trzecie miejsce w Premier League i są o krok od TOP4.

Watford – Chelsea 0:3