Korzystny wynik przed rewanżem. Chelsea remisuje z Eintrachtem 1:1

Autor: Dawid Mozol Dodano: 02.05.2019 23:03 / Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 23:03

Podziałem punktów zakończył się pierwszy mecz półfinałowy w ramach rozgrywek Ligi Europy, w którym Eintracht podjął na własnym stadionie Chelsea. Taki wynik stawia londyńczyków w lepszej sytuacji przed rewanżem, jednak z pewnością nic nie jest jeszcze przesądzone.

Chelsea dobrze rozpoczęła spotkanie, jednak dość szybko inicjatywę przejęli gospodarze. Akcje coraz częściej toczyły się w okolicy bramki strzeżonej przez Arrizabalagę, który jednak nie miał zbyt wiele pracy.

Przełamanie nastąpiło w 23. minucie spotkania, kiedy z kontrą wyszedł Eintracht. Piłkę na lewym skrzydle przejął Kostić i świetnym dośrodkowaniem obsłużył niepilnowanego w polu karnym Jovicia. Ten z okolicy jedenastego metra uderzył niezwykle precyzyjnie głową i piłka odbita po drodze od słupka znalazła się w siatce.

Po tym golu gospodarze zaczęli coraz częściej bronić się na własnej połowie, co próbowała wykorzystać rozpędzająca się z minuty na minutę Chelsea. Dobrymi próbami popisali się Pedro oraz Loftus-Cheek, jednak nie zdołali oni zdobyć bramki. Wreszcie w 45. minucie spotkania, w zamieszaniu po rzucie rożnym odnalazł się Loftus-Cheek, który podał do niepilnowanego Pedro, a Hiszpan po krótkim zwodzie umieścił piłkę w bramce. Do przerwy 1:1.

W drugiej połowie meczu to Chelsea przeważała przez większą jej część, jednak nie przełożyło się to na zdobyte bramki. "The Blues" długimi okresami znajdowali się na połowie Eintrachtu, a mimo to nie potrafili przełamać defensywy niemieckiego zespołu. Gospodarze nie pozostawali dłużni, kilkukrotnie wyprowadzając groźne kontry, które jednak również nie kończyły się golami.

Wydaje się, że zarówno podopieczni Maurizio Sarriego jak i kibice mogą być lekko rozczarowani brakiem zwycięstwa w tym spotkaniu, jednak wynik 1:1 stawia Chelsea w stosunkowo komfortowej sytuacji przed przyszłotygodniowym rewanżem w Londynie.

Eintracht – Chelsea 1:1

Chelsea: Arrizabalaga, Emerson, Christensen, Luiz, Azpilicueta, Loftus-Cheek (82' Kovacić), Jorginho, Kante, Willian (61' Hazard), Giroud, Pedro

Eintracht: Trapp, Falette, Hinteregger, Abraham, Kostić, Hasebe, Fernandes (73' Paciencia), da Costa, Rode, Gacinović (92' Willems), Jović

Gole: 23' Jović – 45' Pedro

Żółte kartki: 58' Hasebe, 61' Fernandes – 19' Christensen