The Reds lepsi na Anfield! Liverpool 2:0 Chelsea

Autor: Max Kossowski Dodano: 14.04.2019 19:25 / Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 19:25

W ramach 34 kolejki angielskiej Premier League, na Anfield spotkały się ze sobą drużyny Liverpoolu i Chelsea. Po jednostronnym spotkaniu The Blues przegrali 0:2 tym samym zmniejszając swoje szanse na pozostanie w czołowej czwórce ligowej tabeli.

Obydwie drużyny wyszły nastawione na twardą grę i szybkie kontrataki. Chelsea próbowała kreować swoje ataki głównie za pośrednictwem Loftus-Cheeka i Hazarda. Liverpool starał się zdominować środek pola podaniami między środkowymi pomocnikami. Szczególnie aktywny był Salah, który był angażowany w większość akcji przez swoich kolegów z drużyny.

Jednym z ważniejszych momentów pierwszej połowy była kontuzja Rudigera, którego to zastąpić musiał Andreas Christensen. Żadna z drużyn nie przebywała przez dłuższy czas pod bramką przeciwnika, stąd też nie dziwi mała ilość strzałów po obu stronach. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć realnego zagrożenia pod bramką rywali, dlatego na przerwę drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga odsłona spotkania zaczęła się pod dyktando gospodarzy. Już w 52 minucie, Sadio Mane wyprowadził Liverpool na prowadzenie. Po chwili pięknym strzałem sprzed pola karnego popisał się Mohamed Salah i było już 2:0. Sarri poczuł, że musi coś zmienić i chwilę po drugiej bramce za Hudson-Odoia pojawił się Higuain.

Chelsea wzięła się za atakowanie. W dwóch dogodnych sytuacjach znalazł się Hazard, jednak za pierwszym razem trafił w słupek, a chwilę później jego strzał wybronił Alisson. Chelsea wciąż naciskała, lecz nadal nie potrafiła stworzyć składnej akcji, która mogłaby zagrozić bramce The Reds. Gospodarze spokojnie dotrwali do końca meczu i mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Za to zawodnicy The Blues mają powody do zmartwień, gdyż miejsce w "TOP4" oddala się od nich coraz bardziej.

Chelsea: Kepa; Azpilicueta, Rudiger (Christensen 40') David Luiz, Emerson; Kante, Jorginho, Loftus-Cheek(Barkley 75'); Hudson-Odoi (Higuain 56'), Hazard, Willian.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Henderson (Milner 76'), Fabinho, Keita (Wijnaldum 66'); Salah (Shaqiri 89'), Firmino, Mane.