Betclic Betclic Betclic
Fot. Chelsea FC

OFICJALNIE: Liam Rosenior zwolniony z Chelsea!

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 22.04.2026 18:35 / Ostatnia aktualizacja: 22.04.2026 18:35

Chelsea ogłosiła, że Liam Rosenior został zwolniony z funkcji menedżera drużyny. Cała społeczność klubu pragnie wyrazić mu wdzięczność za trud, jaki wkładał przez ostatnie miesiące.

Liam zawsze zachowywał się z najwyższą uczciwością i profesjonalizmem po tym, jak objął drużynę w połowie sezonu.

Decyzja o zakończeniu współpracy nie była łatwa, jednak z uwagi na ostatnie wyniki i występy poniżej wymaganych standardów została ona podjęta, bowiem Chelsea ma jeszcze o co walczyć w tym sezonie. Klub życzy Liamowi wszelkich sukcesów w przyszłości.

Tymczasowym menedżerem zostanie Calum McFarlane, który będzie pełnił to stanowisko do końca sezonu, a wspierał go będzie obecny sztab szkoleniowy. Wszyscy będą wspierać go w osiągnięciu celu, jakim jest kwalifikacja do europejskich pucharów i jak najlepszy wynik w FA Cup.


Źródło: Chelsea FC
Betclic

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

lampard08
komentarzy: 432
24.04.2026 09:24

Tak naprawdę największym zwycięzcą tego zamieszania został:.... Rosenior! Gość w 3 miesiące zarobił ponad 29 mln £. Podpis , pensje,odprawa. Być może wiedział do jakiej kierowniczej patologi idzie i po prostu nas wydoił. Nie zgodził się jak Potter czy Mareaca na 50% odprawy, tylko zażądał skrupulatnie całej puli. Gość nas po prostu ośmieszył i się teraz śmieje. A Wy tak piszecie jaki on był fatalny. Gość zrobił szach mat.

Grawpolo
komentarzy: 2607
24.04.2026 18:30

Teraz to już nieistotne. Miał w kontrakcie to wziął, dla nas to już tylko mało znacząca historia, aka jak Potte. Czekamy na mecz z Leeds, mecze w PL, nowego trenera, letnie zmiany w kadrze.

KTBFFH

Midnite
komentarzy: 1478
24.04.2026 18:31

Co innego trener, co innego biznesmen. Tak czy inaczej cała wina za stratę finansową na tym angażu stoi po stronie osoby, która zadecydowała o zatrudnieniu Roseniora, a nie samego Roseniora. To nie był trener na Chelsea. A teraz nie jest jeszcze bardziej.

Wolnomyśliciel
komentarzy: 921
23.04.2026 18:06

Może warto teraz wziąć jakiegoś ratownika na dokończenie sezunu. Kiedyś dobrze to wychodziło. Tylko to musi być postać z doświadczeniem. Np Ranieri czy ktoś podobny. Oczywiście gościnnie bez długiego kontraktu. Tylko na dokończenie sezunu. Myślę że nie jeden dobry i bezrobotny lub emerytowany trener mógłby się zgodzić.

Bo ryzyko i presja mała a duży prestiż i może nawet szansa....

Alturiack89
komentarzy: 167
23.04.2026 12:57

Dobra dawajcie tego Filipe Luisa, niech się kręci karuzela.

thesabr3
komentarzy: 2495
23.04.2026 09:04

Żegnamy Pana karteczkę , strach się bać kto będzie następny

Luke
komentarzy: 282
23.04.2026 08:48

No i gdzie te zaufanie do trenera. Oferowanie mu kolejnego sezonu itd. Piłkarzy klekotających o wizji i innych pierdołach. Klub jest pusty a jedynie co im fantastycznie wychodzi to corporate bullshit. Były wuefista był beznadziejny ale w 3 miesiące to dobrym można być jedynie na magazynie a nie na takim wielkim stanowisku. Posunięcie już od początku beznadziejne. Piłkarze to też zbiorowisko dzieci bez renomy i osiągnięć. Stąd mamy klub w szerokim znaczeniu średni.

Trunek
komentarzy: 1035
23.04.2026 03:48

Coś mi się wydaje że trenerem zostanie Xabi Alonso.

Mystakorsarz
komentarzy: 1481
22.04.2026 21:36

Za późno ale lepiej niż po meczu z Leeds.

FanTheBlues
komentarzy: 3968
22.04.2026 20:46

Czas najwyższy i to i tak za późno. Mam nadzieję że nie sprowadzą teraz kolejnego amatora.

MateuszCH
komentarzy: 222
22.04.2026 20:09

Po co go zwalniali jak nic się nie zmieni, powinni wziąć Terry'ego żeby zrobił piekło tym marnym kopaczom.

Grawpolo
komentarzy: 2607
22.04.2026 19:58

Stało się to, co musiało się stać. Piłkarze też tu się dołożyli, bo nie wierzę, że zawodowi gracze po kilkadziesiąt milionów jurków nie są w stanie przez półtora miesiąca buchnąć chociaż jednej ligowej bramki. No nie uwierzę.

Osobiście myślałem, że poleci po Leeds, ale widać ciśnienie w czajniku było tak duże, że wysadziło go już dzisiaj. Nie żałuję, Chelsea to były dla niego jeszcze za wysokie progi. Widać to było szczególnie w meczach z PSG. Po prostu przepaść.

W niedzielę gramy mecz pucharowy i to w tej chwili się liczy.

KTBFFH

Miszczuniooo
komentarzy: 29
22.04.2026 19:32

Teraz czekam tylko na wywiady naszych kopaczy ? To nie jego wina, szkoda go, zależało nam na współpracy z nim i karuzela kręcić się bedzie dalej ?
Kto obecnie trenuje Strasbourg ? Pewnie bedzie naszym nowym projektem xD

eGzid
komentarzy: 1074
22.04.2026 19:30

A ja żyję w innej rzeczywistości, w której dalej trenerem jest Tuchel. Ostatni sezon słaby, ledwo Liga Mistrzów, ale w obecnym.. hoho nie uwierzycie :D:D

Midnite
komentarzy: 1478
22.04.2026 19:47

Tuchel był stworzony do tej roboty...

Wolnomyśliciel
komentarzy: 921
22.04.2026 19:05

Właśnie byłem w parku na spacerze i tak sobie myślałem: oby byla oficjalka jak wrócę do mieszkania :) no i stało się. Bardzo dobrze. Teraz piłkarze muszą wciąc odpowiedzialność za wyniki do końca sezonu.

blue1
komentarzy: 1164
22.04.2026 18:56

Do przewidzenia, szkoda chłopa, wypadł z tej trenerskiej karuzeli amerykańsko-londyńsko-strasbourgowej na twarz. Ostatnie wyniki gorzej niż tragiczne, obyśmy chociaż w tym wszystkim wygrali to FA Cup...

Midnite
komentarzy: 1478
22.04.2026 18:46

Oczywista oczywistość. Ale myślę, że w tej sytuacji ktoś z zarządu powinien przynajmniej podać się do dyskusji. Mimo, że nie mam nic do Liama, to zatrudnienie go to było zwyczajne przepalenie pieniędzy klubu. Za jego kontrakt, pensje, odprawę i kwestię związaną z brakiem Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Za takie coś płaci się posadą.


Pytania teraz, jak niżej.
Jak zareagują piłkarze na boisku i poza nim.
I w jakim kierunku podąży klub. Czy będą dalej szukać wśród nieopierzonych wuefistów z Championship czy Francji czy jednak nastąpi jakieś olśnienie.

CFCrules
komentarzy: 831
22.04.2026 18:42

Dobrze że podpisali z nim 5-letni kontrakt... hit. Amerykańce zniszczyli sezon zarówno jemu jak i Chelsea.

Stary Alfer
komentarzy: 1175
22.04.2026 18:44

W Chelsea czas płynie szybciej, stąd też te długie kontrakty dla piłkarzy ;)

Chelsea ?
komentarzy: 1906
22.04.2026 18:40

Wszystko fajnie tylko szkoda że tak późno

Stary Alfer
komentarzy: 1175
22.04.2026 18:40

Podobno Tadek wręczył mu karteczkę SACKED jak on naszym piłkarzom podczas gry XD

jacekkorbka
komentarzy: 408
22.04.2026 18:42

Tadek też powinien się zwolnic

Stary Alfer
komentarzy: 1175
22.04.2026 18:45

uno reverse card

jacekkorbka
komentarzy: 408
22.04.2026 18:38

Jedyny możliwy ruch jaki mogli w tej sytuacji zrobic

mareska25
komentarzy: 153
22.04.2026 18:38

innej opcji nie było, to musiało się stać. szkoda chłopa, ale tylko ze względu na to że właściciele zniszczyli mu reputacje trenerską po tym jak nieźle sobie radził we francji, to nigdy nie miało prawa się udać, na jego szczęście może otrzeć łzy dolarami za zerwanie kontraktu.

jacekkorbka
komentarzy: 408
22.04.2026 18:40

Napisaliśmy jednocześnie. Teraz ruch po stronie piłkarzy albo zagrają dla klubu albo na swoje odejście do innych klubow

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close