Zwycięstwo z Malmö FF i awans do kolejnej rundy Ligi Europy!

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 21.02.2019 22:50 / Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 13:19

Dzisiejszego wieczoru, Chelsea podejmowała w ramach Ligi Europejskiej zespół Malmo FF. Pierwsze spotkanie, podopieczni Maurizio Sarriego wygrali 2:1, a dzisiaj dokończyli dzieła i awansowali do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Pierwszą naprawdę wartą odnotowania akcją była ta, która miała miejsce w 18. minucie spotkania. Ross Barkley otrzymał wtedy żółtą kartkę. Dwie minuty później, ten sam piłkarz oddał pierwszy celny strzał na bramkę przeciwnika, jednak Johan Dahlin nie miał problemu z obroną.

W 32. minucie, indywidualną akcję po prawej stronie boiska przeprowadził Callum Hudson-Odoi, po czym dośrodkował w pole karne. Piłka odbiła się od nogi Cesara Azpilicuety, a bramkarz zdołał obronić to uderzenie. Arbiter doliczył do pierwszej połowy jedną minutę, jednak do końcowego gwizdka nie działo się nic wartego odnotowania.

Początek drugiej połowy był senny, jednak 10 minut po jej rozpoczęciu, świetny kontratak przeprowadziła drużyna prowadzona przez Maurizio Sarriego. N'Golo Kante podawał piłkę do Williana, który znajdował się w polu karnym, a ten dośrodkował do Oliviera Giroud, który z z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce rywali.

W 61. minucie spotkania, kolejną szansę próbował wykreować N'Golo Kante. Ross Barkley umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia odgwizdał w tym wypadku pozycję spaloną. Dziesięć minut później, drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu obejrzał obrońca Malmo, Rasmus Bengtsson. Rzut wolny po tym faulu wykonywał Ross Barkley. Anglikowi udało się pokonać bramkarza gości i podwyższyć prowadzenie swojego zespołu.

Po zdobyciu tej bramki, Maurizio Sarri postanowił wykonać podwójną zmianę. Ruben Loftus-Cheek zmienił N'Golo Kante, natomiast w miejsce Rossa Barkleya pojawił się Jorginho. Pięć minut później, Włoch wykonał ostatnią zmianę. Ethan Ampadu zastąpił Cesara Azpilicuetę.

W 84. minucie spotkania, Callum Hudson-Odoi strzela bramkę na 3:0. Willian posłał piłkę wszerz całego boiska do młodego Anglika, który wbiegł z nią w pole karne, a później pokonał bramkarza gości. W doliczonym czasie gry, przed szansą na bramkę stanął Ruben Loftus-Cheek, jednak bramkarz przewidział jego zamiary i do końca spotkania, wynik nie uległ już zmianie, a Chelsea zwyciężyła w dwumeczu z Malmo FF 5:1.