Zwycięstwo, jednak bez czystego konta. Malmö pokonane 2:1

Autor: Dawid Mozol Dodano: 14.02.2019 22:51 / Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 22:51

Chelsea pokonuje Malmö w wyjazdowym spotkaniu w ramach Ligi Europy 2:1. Goście nie zachwycili, jednak przeważali przez większą część spotkania i wywieźli ze Szwecji korzystny rezultat.

Pierwsza bramka dla Chelsea padła w 30. minucie spotkania. Piłkę przed polem karnym otrzymał Pedro, który wrzucił ją w pole karne do stojącego na piątym metrze Rossa Barkleya. Futbolówka po drodze minęła jeszcze interweniującego obrońcę i trafiła do Anglika, który z najbliższej odległości skierował ją do bramki obok interweniującego bramkarza.

W 57. minucie meczu było już 2:0. Z kontrą ruszył Ross Barkley i podał piłkę do ustawionego na skrzydle Williana. Brazylijczyk wbiegł w pole karne, minął jednego rywala i dograł do Oliviera Giroud, który efektownym strzałem piętą umieścił ją w siatce.

Wydawało się, że gospodarze nie mogą zagrozić Chelsea, jednak w 80. minucie zdobyli oni gola kontaktowego. Złe ustawienie obrony spowodowało, że w sytuacji sam na sam z Arrizabalagą znalazł się zawodnik Malmö Christiansen i płaskim strzałem pokonał hiszpańskiego golkipera.

Do końca spotkania działo się niewiele, żadna ze stron nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Wynik na pewno cieszy bardziej niż gra i widać było po zawodnikach Chelsea, że chcą wygrać to spotkanie jak najmniejszym nakładem sił, co udało się zrealizować.

Malmö – Chelsea 1:2

Malmö: Dahlin, Bachirou, Bengtsson, Christiansen (82' Gall), Antonsson (70' Strandberg), Nielsen, Rieks, Rosenberg, Safari, Traustason (70' Lewicki), Vindheim

Chelsea: Arrizabalaga, Azpilicueta, Luiz, Christensen, Emerson, Kovacić, Jorginho (74' Kante), Barkley, Pedro (84' Hudson-Odoi), Giroud, Willian (71' Hazard)