Demolka. Manchester City pokonuje Chelsea 6:0

Autor: Dawid Mozol Dodano: 10.02.2019 18:51 / Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 18:54

W hitowym starciu tej kolejki Premier League, Chelsea została dosłownie zdemolowana przez Manchester City i przegrała to spotkanie 6:0. Londyńczycy byli kompletnie bezradni wobec znakomicie grających podopiecznych Pepa Guardioli i ponieśli zasłużoną porażkę.

Manchester City napoczął Chelsea już w 5. minucie meczu. Po szybko wykonanym rzucie wolnym piłkę na skrzydle otrzymał Bernardo Silva, który wstrzelił ją w pole karne. Tam po zamieszaniu futbolówka trafiła do Sterlinga, który mocnym strzałem z bliskiej odległości otworzył wynik spotkania.

W 13. minucie było już 2:0. W niegroźnej sytuacji fantastycznym strzałem z ponad 20 metrów popisał się Sergio Aguero i piłka zatrzepotała w siatce. Kepa Arrizabalaga wyciągnął się jak długi, jednak przy tej próbie był bez szans.

W 19. minucie po raz kolejny dał o sobie znać argentyński napastnik The Citizens. Piłkę wybitą przed pole karne głową zgrał Ross Barkley, jednak zrobił to tak niefortunnie, że ta trafiła prosto pod nogi ustawionego w polu karnym Kuna. Ten nie pomylił się i z najbliższej odległości pokonał Arrizabalagę.

Gospodarze nie zwalniali tempa, czego efektem była bramka na 4:0 w 25. minucie meczu. Ustawiony na skraju pola karnego İlkay Gündoğan otrzymał piłkę i płaskim strzałem umieścił ją w bramce.

Po przerwie aktualni mistrzowie Anglii zwolnili nieco tempo, nie oznaczało to jednak, że zaprzestali prób podwyższenia prowadzenia. Po jednej akcji z 56. minuty meczu w swoim polu karnym faulował Cesar Azpilicueta, a sędzia spotkania nie zawahał się i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Kun Aguero, który pewnie wykorzystał okazję i tym samym skompletował hat-tricka.

80. minuta spotkania i Sterling strzela drugą bramkę w tym spotkaniu, tym samym dokonując dzieła zniszczenia. Piłkę na lewej stronie otrzymał obrońca gospodarzy, Zinchenko, który zagrał ją w pole karne, gdzie czekał na nią Raheem Sterling i strzałem na pustą bramkę umieścił ją w siatce.

Manchester City – Chelsea 6:0

Chelsea: Kepa; Azpilicueta, Luiz, Rudiger, Alonso (73' Emerson); Barkley (53' Kovacić), Kante, Jorginho; Hazard, Higuain, Pedro (66' Loftus-Cheek)

Manchester City: Ederson; Zinchenko, Laporte, Stones, Walker; De Bruyne (68' Mahrez), Fernandinho (76' David Silva), Gündoğan; Sterling, Aguero (65' Jesus), Silva