Imponujące zwycięstwo po kapitalnej grze – Noni Madueke głównym bohaterem meczu! Wolverhampton Wanderers 2:6 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 25.08.2024 17:03 / Ostatnia aktualizacja: 25.08.2024 18:03

W meczu 2. kolejki Premier League Chelsea po bardzo dobrej i przede wszystkim skutecznej grze pokonała Wolverhampton Wanderers aż 6:2. Znakomicie zaprezentował się m.in. Noni Madueke, który strzelił hat-tricka. Na listę strzelców wpisali się także Nicolas Jackson, Cole Palmer i João Félix.

Chelsea weszła w to spotkanie w najlepszy możliwy sposób. Już w drugiej minucie gry gola strzelił Nicolas Jackson, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ustawił się na długim słupku i strzałem z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. Wcześniej musnął ją jeden z zawodników gospodarzy.

Dalsza część spotkania dostarczyła wielu emocji, sytuacji podbramkowych i goli. Obie drużyny grały bardzo odważnie, ofensywnie. Z czasem Wilki zaczęły przejmować inicjatywę i momentami były naprawdę blisko wyrównującego gola. Znakomitą okazję miał Yerson Mosquera, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fatalnie przestrzelił, z kolei Matheus Cunha trafił w poprzeczkę po szybkiej akcji.

W 27. minucie The Blues nie mieli już tyle szczęścia i stracili prowadzenie. Rayan Aït-Nouri przeprowadził kapitalną akcję środkową strefą boiska, zagrał do Matheusa Cunhy, a ten z łatwością pokonał Roberta Sáncheza. Ten gol Wilków był efektem ich bardzo dobrej gry po utracie bramki.

Chelsea też miała swoje okazje. Grający na prawym skrzydle Noni Madueke stwarzał zagrożenie pod bramką rywali za każdym razem, gdy otrzymywał piłkę. W środku dobrze radził sobie Cole Palmer, a Nicolas Jackson tradycyjnie pracował w pressingu. Niebiescy mieli jednak problemy z utrzymaniem kontroli w środkowej strefie boiska.

The Blues odpowiedzieli na dobrą grę rywali w najlepszy sposób, czyli golem. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Robert Sánchez znakomicie zapoczątkował szybki atak długim wybiciem w kierunku Nicolasa Jacksona, ten wygrał pojedynek z obrońcą i bardzo ładnie zagrał piłkę do Cole'a Palmera, a Anglik wykorzystał złe ustawienie José Sá i uderzeniem zza pola karnego umieścił piłkę w bramce.

Wydawało się, że Chelsea będzie schodziła na przerwę prowadząc, ale tak się nie stało. Zaledwie kilka minut po golu Palmera Wilki miały rzut wolny. Toti Gomes zgrał piłkę głową do Jørgena Stranda Larsena, a ten uderzeniem z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce Chelsea i ponownie dał swojej drużynie wyrównanie. Chwilę później niezwykle emocjonująca pierwsza część gry dobiegła końca.

Drugą część gry, podobnie jak i pierwszą, piłkarze Chelsea rozpoczęli w bardzo dobry sposób. Zaledwie cztery minuty po wznowieniu The Blues po raz trzeci tego dnia wyszli na prowadzenie. Cole Palmer zagrał na prawą stronę do Noniego Madueke, a ten pewnym uderzeniem pokonał José Sá. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od nogi Rayana Aïta-Nouriego, co dodatkowo zmyliło bramkarza Wolves.

Kolejne minuty stały pod znakiem popisowej gry Noniego Madueke i Cole'a Palmera. W odstępie czterech minut Madueke strzelił dwa gole i w obu przypadkach asystował mu Palmer. Wszystkie akcje wyglądały bliźniaczo podobnie. Zagranie Palmera na prawą stronę do Madueke i pewne wykończenie skrzydłowego. Tym samym Noni Madueke w odstępie 15 minut skompletował hat-tricka, a przy każdej bramce asystował mu Cole Palmer.

Kolejne minuty to całkowita dominacja Chelsea. Podopieczni Enzo Mareski czuli się bardzo pewnie, a wyraźne prowadzenie sprawiło, że grali na wysokim luzie i szukali kolejnych szans bramkowych. Z kolei Wilki nie grały już tak ambitnie i odważnie jak przed przerwą.

W 81. minucie Niebiescy pokazali, że głód strzelania bramek jest u nich wciąż niezaspokojony. Cole Palmer znakomicie zapoczątkował kontratak długim zagraniem do Pedro Neto. Portugalczyk pokazał swoją szybkość, dogonił piłkę i zagrał ją w pole karne do João Féliksa. 24-latek wykorzystał okazję i mocnym uderzeniem pokonał José Sá. Była to akcja dwóch rezerwowych.

Końcówka spotkania nie przyniosła zmiany wyniku. Tym samym Chelsea po znakomitej grze, szczególnie w drugiej połowie, w której strzeliła cztery bramki, pokonała Wolverhampton Wanderers aż 6:2 i odniosła swoje pierwsze ligowe zwycięstwo pod wodzą Enzo Mareski.

Wolverhampton Wanderers 2:6 Chelsea (2:2). Bramki: Matheus Cunha 27', Jørgen Strand Larsen 45' – Nicolas Jackson 2', Cole Palmer 45', Noni Madueke 49', 59', 63', João Félix 81'

Wolverhampton Wanderers: José Sá; Matt Doherty, Yerson Mosquera, Toti Gomes, Rayan Aït-Nouri (Craig Dawson 68'); João Gomes, Mario Lemina (Tommy Doyle 90'); Hwang Hee-chan (Daniel Podence 59'), Jeanricner Bellegarde (Rodrigo Gomes 68'), Matheus Cunha (Pablo Sarabia 68'); Jørgen Strand Larsen

Chelsea: Robert Sánchez; Malo Gusto, Wesley Fofana, Levi Colwill, Marc Cucurella (Renato Veiga 83'); Moisés Caicedo (Kiernan Dewsbury-Hall 76'), Enzo Fernández (c); Noni Madueke, Cole Palmer (Christopher Nkunku 83'), Mychajło Mudryk (Pedro Neto 46'); Nicolas Jackson (João Félix 68')

ChelseaGol
komentarzy: 4472
27.08.2024 08:24

Sancho do nas a do MU Sterling,czy to ma jakiś sens?
Osimenha to jest wariat,on nie ma co szukać w Napoli a dalej nie wie gdzie będzie grał,baaaa on będzie grał tam gdzie dadzą mu najwięcej:)

Dlatego nie podoba mu się nie nasz zespół a wymogi zarządu naszego co do tygodniówki,ja osobiście chyba bym zrezygnował z niego.

Co o tym sądzicie?

Grawpolo
komentarzy: 1412
27.08.2024 08:58

Na dzisiaj nabój z przodu na top4 mamy wystarczający. Już w tej chwili konkurencja jest za duża, a przyjście Osiego tylko jeszcze bardziej by to spotęgowało.
Pieczeniem w d... jest obrona i właśnie nadmiar graczy. C najmniej 10 graczy powinno odejść i nad tym pracuje klub w pierwszej kolejności.

KTBFFH

Lucjan
komentarzy: 195
27.08.2024 09:08

Pierwsze prawo Dembele: Jeżeli piłkarz odstawia cyrki wymuszając transfer to odstawienie cyrków po transferze nastąpi w skończonym czasie.

GrzybekMocny
komentarzy: 261
27.08.2024 10:15

Sancho to zapewne tylko plotka.
Polityka zarządu co do tygodniówek bardzo dobra. W zeszłym sezonie (albo dwa sezony temu) było głośno o tym jak właściciel wszedł do szatni a połowie meczu i zrugał Sterlinga, jak może tak mało wnosi do drużyny a pobierać taką tygodniówkę i oczywiście ma rację - duża tygodniówka = duży wkład w grę drużyny, a najlepiej jak jest teraz, że są duże bonusy za sukcesy

26.08.2024 23:51

Dziwie się temu marudzeniu. Trzeba dać szansę nowemu trenerowi i cierpliwie czekać a nie od razu szukać dziury w d.... Skład mamy szeroki i pełen talentu. Jest kim grać. Filozofia trenera jest ofensywna, nowoczesna, widowiskowa, ekscytująca. Mamy grać piłką, ofensywnie , dominować, ale z elementem zaskoczenia. To nie będzie na szczęście nudna tiki taka. Mi się podoba. Już widzę jego rękę.

Drużyna gra ewidentnie inaczej niż za Pocha. Problemem jest defensywa ale nie od razu Kraków zbudowano. Trzeba dać szansę...

Mamy 2 wygrane w 3 meczach. Większość zawodników jest zadowolona. Atmosfera jest git. Jest dobrze.

27.08.2024 10:10

Dokładnie

thesabr3
27.08.2024 11:28

Tak jak pisałem wcześniej zobaczymy gdzie będziemy w październiku, a na razie bez spiny i trzymamy kciuki za łysego i jego bandę

ChelseaGol
26.08.2024 18:44

Mamy 3 pkt i to się liczy, przed meczem miałem obawy odnośnie fizycznej formy,my graliśmy w czwartek, mecz w niedzielę, obawy miałem duże że świeżości nam będzie brakowało.

Oczywiście minus to łatwo stracone bramki,ale potrzebujemy mimo wszystko zdrowego Lavi, potrzebny nam zdrowy, oczywiście każdego niech omijają kontuzje.
Zastanawiam się ten mecz,a drugie 45 min.bylo reakcją Maresci i tak pozytywnie wpłynęła na zawodników czy jednak drzemie w nas ogromy potencjał?

Pokażą najbliższe mecze, bardzo zadowolony jestem że gramy w czwartek rewanż LKE,bo dodatkowy mecz nam poprawi fizyczność, poprawi zgranie zespołu, ktoś inny dostanie więcej minut a ktoś odpocznie np..:)

Chibs
komentarzy: 241
26.08.2024 14:51

No ciekawe czy tak będzie wyglądać Chelsea Mareski - mocno z przodu, tragicznie z tyłu. Na drużyny typu Wovles wystarczy by zdobyć 3pkt, zobaczymy jak pójdzie z zespołami z top6, gdzie będzie strzelić bramkę trudniej, a stracić łatwiej i w ogólnym rozrachunku będzie ciężej o korzystny wynik.

Za Pochettino też sporo strzelaliśmy i trochę się martwiłem się, że Maresca przekombinuje i poziom gry ofensywnej spadnie, a w defensywie będzie tak samo albo i gorzej. We wczorajszym meczu jego pomysł z odwróceniem Gusto zadziałał - Madueke miał przez to dużo miejsca i potrafił to wykorzystać. W meczu z serwetkami, gdzie odwróconego obrońcę mieliśmy z drugiej strony boiska, aż tak widocznych korzyści z tego nie było. Ciekawe czy to kwestia różnicy między naszymi duetami (boczny obrońca + skrzydłowy) czy po prostu zawodnicy Wolves tak łatwo dali się ogrywać. Zobaczymy w następnych meczach jak to będzie działać

Wracając jeszcze do obrony to pierwsza bramka była chyba idealnym podsumowaniem w jakim stanie znajduje się nasza obrona. Najpierw Caicedo za długo holuje piłkę, później Enzo nic w sumie nie robi by przerwać akcje, a zawodnik Wolves mu łatwo odjeżdża - serio Fabregas i Jorginho nie byli demonami prędkości, ale nawet po nich nie było tak widać, że im brakuje szybkości jak po Enzo (może też kwestia lepszego ustawiania się czy wyczucia kiedy warto odrazu faulować). No i na koniec wisienka na torcie czyli Fofana schodzący do zawodnika Wolves przy którym stoi już Colwill i Cucurella, a Cunha zostaje sam po drugiej stronie xD

chelsefan
komentarzy: 2776
26.08.2024 15:12

To że gusto schodził do srodka to nie robiło wczoraj roboty. A wręcz moglismy stracić wiecej bramek . volves pokazalo wczoraj obrone z 3 ligi.