Piękny strzał Williana na wagę trzech punktów! Chelsea 2:1 Newcastle

Autor: Dodano: 12.01.2019 20:33 / Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 20:40

12 stycznia 2019r. Nadszedł czas na drugi ligowy mecz w tym roku. Chelsea wita na swoim boisku ekipę Newcastle United.

The Blues przyzwyczaiło nas do prowadzenia gry, ale niestety z bezskutecznymi akcjami. W pierwszej połowie meczu tylko jedna okazja przyniosła nam korzystne skutki, bowiem jeszcze przed 10 minutą meczu, David Luiz popisał się kapitalnym długim podaniem wprost pod wbiegającego pod bramkę Pedro, który dobrze przyjął piłkę i przelobował bramkarza lewą nogą.

Przez kolejne 30 minut nie działo się zbyt wiele. Gospodarze głównie próbowali długich podań z środka boiska, a goście czujni czekali na dobrą okazję do kontry. Kiedy udało wywalczyć im się rzut rożny w 40 minucie, piłka skierowana została na głowę Ciarana Clarka, który niedopilnowany przez asystenta pierwszego gola, pakuje ją do siatki.

Chwilę po straconej bramce znakomitą okazję miał Willian, który fatalnie strzela z niedalekiej odległości i piłka mija linie końcową daleko od słupka. Sędzia skończył pierwszą połowę z wynikiem 1:1.

Szybko po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę gospodarze zaczęli naciskać swoich gości. Świetną okazję na zdobycie drugiej bramki miał Pedro, jednak Słowacki bramkarz Martin Dubravka popisał się bardzo dobrą interwencją dzięki której wciąż pozostawał remis.

W 56 minucie po raz kolejny szansę miał Pedro po płaskim podaniu w środek pola przez Alonso, niestety zdobywca pierwszej bramki źle uderzył piłkę i bardzo powoli zmierzała ona wprost do rąk bramkarza.

Minutę później podanie od Edena Hazarda dostał Willian który w polu karnym z lewej strony wypracował sobie pozycję do strzału i pięknie uderzył tuż przy długim słupku zdobywając swoją drugą bramkę w tym sezonie w ligowych spotkaniach dla The Blues.

Niewiele później Willian znakomicie wybiega przed obronę i dostaje podanie w tempo po którym próbuje przelobować bramkarza - ten jednak znakomicie reaguje i interweniuje na rzut rożny.

Gospodarze zdecydowanie dominowali w drugiej części spotkania rozgrywając piłkę głównie na połowie przeciwnika, ale goście nieźle się bronili i dzięki temu przegrywają to spotkanie TYLKO 2:1.

Chelsea 2:1 Newcastle