Podania, podania, podania... a gdzie gole? Chelsea przegrywa z Leicester 0:1

Autor: Dawid Mozol Dodano: 22.12.2018 17:51 / Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 17:52

Chelsea po raz pierwszy w tym sezonie przegrywa na własnym stadionie. Stamford Bridge zostało zdobyte przez drużynę Leicester, która świetnie wypunktowała zespół gospodarzy i dzięki swojej konsekwencji zdobyła dzisiaj trzy punkty.

Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem dominacji The Blues jednak nie przełożyło się to na bramki. Podopieczni Maurizio Sarriego wymieniali mnóstwo podań, starając się przełamać obronę Leicester, jednak ta sztuka im się nie udała. Goście długimi okresami przebywali całą drużyną na swojej połowie i skutecznie zamurowali dostęp do własnej bramki. Nie stworzyli sobie oni przez to wielu okazji do strzelenia gola, w polu karnym Chelsea przebywali tylko przy stałych fragmentach gry. Najbliżej zmiany rezultatu był Eden Hazard, jednak jego mocny strzał wylądował na poprzeczce bramki Kaspera Schmeichela. Do przerwy utrzymywał się zatem bezbramkowy remis.

Worek z bramkami rozwiązał się zaraz po przerwie, bo już w 51. minucie, jednak niespodziewanie rozwiązali go zawodnicy Leicester City. Po przejęciu piłki w środku pola wymienili oni kilka podań, piłka trafiła do znajdującego się w polu karnym Vardy'ego, a ten mocnym strzałem pokonał bezradnego Kepę.

Jak się później okazało, była to jedyna bramka w tym spotkaniu. W 90. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem Lisów zmarnował Marcos Alonso, piłka po jego strzale uderzyła w słupek. Chelsea nie potrafiła stworzyć sobie większej ilości dogodnych okazji do wyrównania stanu spotkania i Maurizio Sarri odniósł swoją pierwszą domową porażkę jako trener londyńskiej drużyny. Leicester po przerwie zaprezentowało się lepiej niż w pierwszej połowie i to wystarczyło, by pokonać przeciętnie grających gospodarzy.

Chelsea – Leicester 0:1

Składy

Chelsea: Arrizabalaga; Alonso, Luiz, Rüdiger, Azpilicueta [C]; Jorginho (75 'Fabregas), Kanté, Kovacić (61' Loftus-Cheek); Pedro, Hazard, Willian (61' Giroud)

Leicester: Schmeichel; Ricardo, Morgan [C], Maguire, Chilwell; Choudhury, Mendy, Ndidi, Albrighton, Maddison (82' Gray); Vardy (84' Iheanacho)