Piłkarze Chelsea na mundialu! [RELACJA NA ŻYWO – Dzień 11]

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 21.11.2022 22:35 / Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 08:44

Wielu uważa, że mundial w listopadzie stracił na wartości, wielu uważa, że miejsce rozgrywania tego turnieju nie jest odpowiednie. Piłkarskie oczy świata zwrócone są teraz na Katar, gdzie przez najbliższy miesiąc trwać będą największe rozgrywki w świecie futbolu. Na Mistrzostwach Świata w Katarze możemy obserwować 14 zawodników Chelsea, a poniżej prezentujemy krótkie streszczenie występów wszystkich piłkarzy The Blues.

KOLEJKA 1

GRUPA A (Katar, Senegal, Holandia, Ekwador)

Senegal z dwójką piłkarzy Chelsea, Edouardem Mendym oraz Kalidou Koulibalym, mierzył się w Doha z Holandią. Obaj zawodnicy The Blues rozegrali całe spotkanie, jednak nie będą go dobrze wspominać. Przez długi czas, w tym meczu nie oglądaliśmy żadnej bramki, jednak w 84. minucie gola dla Holandii zdobył Cody Gakpo. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Davy Klaassen.

Senegal 0:2 Holandia
Bramki: Gakpo 84', Klaassen 90+9'

GRUPA B (Anglia, USA, Walia, Iran)

W pierwszym meczu tej grupy, w którym Anglia mierzyła się z Iranem, 70 minut rozegrali dwaj przedstawiciele Chelsea. Raheem Sterling zanotował w tym spotkaniu jedno trafienie, do którego dołożył jedną asystę. Mason Mount, choć nie zapisał się w prokole meczowym, był jednym z najjaśniejszych punktów swojej drużyny. Conor Gallagher obejrzał to spotkanie z ławki rezerwowych.

Anglia 6:2 Iran
Bramki: Bellingham 35', Saka 43', 62', Sterling 45+1', Rashford 71', Grealish 90' – Taremi 65', 90+13'

W meczu kończącym dzień drugi mistrzostw świata, USA grało z Walią. Christian Pulisic rozegrał pełne spotkanie i zaliczył asystę przy jedynym trafieniu dla Stanów Zjednoczonych. Ethan Ampadu opuścił boisko z powodu kontuzji w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

USA 1:1 Walia
Bramki: Weah 36' – Bale 82'

GRUPA E (Niemcy, Japonia, Hiszpania, Kostaryka)

Pierwszym starciem grupy E było spotkanie Niemiec z Japonią. Choć nasi zachodni sąsiedzi dominowali, zdołali zdobyć tylko jedną bramkę. Kai Havertz w doliczonym czasie pierwszej połowy umieścił piłkę w siatce rywala, ale przez spalonego gol nie został uznany. Japończycy w drugiej części spotkania dwukrotnie pokonali Manuela Neuera i zgarnęli trzy punkty. Nasz zawodnik został zmieniony w 79. minucie spotkania.

Niemcy 1:2 Japonia
Bramki: Gundogan 33'(P) - Doan 75', Asano 83'

W drugim spotkaniu Hiszpanie nie dali żadnych szans Kostaryce. Kaylor Navas aż siedem razy wyciągał piłkę z siatki. Cesar Azpilicueta rozegrał ten mecz w pełnym wymiarze czasowym i zachował czyste konto.

Hiszpania 7:0 Kostaryka
Bramki: Olmo 11', Asensio 21', Torres 31', Torres 54', Gavi 74', Soler 90', Morata 90+2'

GRUPA F (Chorwacja, Maroko, Belgia, Kanada)

W otwierającym rywalizację w grupie spotkaniu Maroko - Chorwacja, wystąpiło dwóch zawodników The Blues. Cały mecz rozegrał Hakim Ziyech, natomiast Mateo Kovacić został zmieniony w 79. minucie. Żaden z zawodników nie zapunktował, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Maroko 0:0 Chorwacja

GRUPA G (Brazylia, Serbia, Szwajcaria, Kamerun)

W pierwszym czwartkowym meczu, spotkały się Szwajcaria i Kamerun. Mecz był dość wyrównany, ale ostatecznie to Helweci, za sprawą Breela Embolo, wyszli z tego starcia zwycięsko. Denis Zakaria nie pojawił się na boisku i cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Szwajcaria 1:0 Kamerun
Bramki: Embolo 48'

Brazylia i Serbia, tak samo jak w 2018 roku, ponownie trafiły do jednej grupy. Podobnie jak w Rosji, spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 na korzyść Canarinhos. Tym razem obie bramki zdobył zawodnik Tottenhamu, Richarlison, z czego druga, naprawdę rzadkiej urody. Thiago Silva rozegrał cały mecz w roli kapitana drużyny.

Brazylia 2:0 Serbia
Bramki: Richarlison 62', 73'

KOLEJKA 2

Senegal zrobił duży krok w kierunku awansu do fazy pucharowej. W piątkowe popołudnie Lwy Terangi pokonały Katar 3:1, a na listę strzelców wpisali się Boulaye Dia, Famara Diédhiou i Bamba Dieg. Honorową bramkę dla gospodarzy turnieju strzelił Mohammed Muntari. Pełne 90 minut rozegrali w tym spotkaniu Édouard Mendy oraz Kalidou Koulibaly.

Katar 1:3 Senegal
Bramki: Muntari 78' – Dia 41', Diédhiou 48', Dieng 84'

Iran pokonał Walię 2:0, dzięki czemu awansował na drugie miejsce grupy B. Obie bramki padły pod koniec doliczonego czasu gry drugiej połowy, a strzelili je Roozbeh Cheshmi i Dawid Rezaeian. Ethan Ampadu rozegrał całe spotkanie.

Walia 0:2 Iran
Bramki: Cheshmi 90+8', Rezaeian 90+11'

Anglia nie zdołała wygrać drugiego spotkania i jedynie bezbramkowo zremisowała ze Stanami Zjednoczonymi. W szeregach Synów Albionu pełne 90 minut rozegrał Mason Mount, z kolei Raheem Sterling został zmieniony w 68. minucie przez Jacka Grealisha. Conor Gallagher pełnił rolę rezerwowego i nie pojawił się na placu gry. W przeciwnej drużynie od pierwszej do ostatniej minuty zagrał Christian Pulisic. 24-latek był bardzo aktywny, raz trafił nawet w poprzeczkę, ale nie udało mu się doprowadzić swojego zespołu do zwycięstwa.

Anglia 0:0 USA

Choć zwycięstwo Kostaryki z Japonią podało Niemcom tlen, nie mogli sobie pozwolić na drugą porażkę. W pierwszej połowie przez chwilę byli na prowadzeniu, ale bramka Antonio Rudigera została anulowana przez VAR ze względu na spalonego. W drugiej połowie trafiali Morata i Fullkrug, a Cesar Azpilicueta i Kai Havertz całe spotkanie obejrzeli z ławki rezerwowych.

Hiszpania 1:1 Niemcy
Bramki: Morata 62' - Fullkrug 83'

Po bezbramkowym remisie z wicemistrzami świata, przyszła pora na starcie z brązowymi medalistami poprzedniego mundialu - Belgami. Czerwone Diabły w ataku były bezzębne, a w obronie niepewne. W doliczonym czasie pierwszej części spotkania bramkę z rzutu wolnego strzelił Hakim Ziyech, ale sędzia uznał, że jego kolega z drużyny absorbował uwagę Thibauta Courtoisa i po obejrzeniu powtórki anulował trafienie. Belgowie nie wyciągneli wniosków i stracili jeszcze dwa gole. Przy trafieniu na 2:0 asystę zaliczył skrzydłowy Chelsea. Warto dodać, że było to naprawdę dobre spotkanie w wykonaniu Hakima, który został uznany zawodnikiem meczu.

Belgia 0:2 Maroko
Bramki: Saiss 73', Aboukhlal 90+2'

Chorwaci stracili bramkę już w 68. sekundzie. Dobrą wrzutkę wykorzystał Alphonso Davies. Wraz z biegiem czasu, srebrni medaliści mundialu w Rosji odzyskiwali kontrolę nad meczem, by ostatecznie pokazać Kanadyjczykom, kto jest lepszym zespołem. Bardzo dobry występ zaliczył Mateo Kovacić, który był prawdziwym generałem środka pola. Chorwat rozegrał 86 minut.

Chorwacja 4:1 Kanada
Bramki: Kramarić 36', Livaja 44', Kramarić 70', Majer 90+4' - Davies 2'

Choć Canarinhos długo męczyli się, by przełamać szyki obronne Helwetów, w końcu im się to udało. Niecodziennej urody strzał pomocnika Manchesteru United znalazł drogę do bramki Yanna Sommera. Całe spotkanie w roli kapitana reprezentacji rozegrał Thiago Silva, a Denis Zakaria ponownie nie pojawił się na boisku nawet na minutę.

Brazylia 1:0 Szwajcaria
Bramki: Casemiro 83'

KOLEJKA 3

Senegal z dwójką piłkarzy Chelsea, Edouardem Mendym oraz Kalidou Koulibalym, walczył o awans do fazy pucharowej. Aby tak się stało, musiał wygrać. Ta sztuka się udała i dzięki temu w 1/8 finału Senegalczycy zmierzą się z Anglikami. Może czekać nas mecz, w którym zobaczymy wielu graczy The Blues! Mendy oraz Koulibaly rozegrali zawody w pełnym wymiarze czasowym, a nasz obrońca, kapitan reprezentacji, zdobył bramkę.

Ekwador 1:2 Senegal
Bramki: Caicedo 67' - Sarr 44' (P), Koulibaly 70'

Anglicy nie pozostawili żadnych złudzeń swoim wyspiarskim rywalom. W drugiej połowie przeciwnicy nie mieli nic do powiedzenia, a dwa szybkie ciosy na początku drugich 45 minut niejako ustawiły resztę spotkania. Żaden z reprezentantów Chelsea nie zagrał ani minuty w tym starciu. Synowie Albionu zmierzą się z Senegalem w 1/8 finału, po awansie z pierwszego miejsca.

Walia 0:3 Anglia
Bramki: Rashford 50', Foden 51', Rashford 68'

Ten mecz miał wiele smaczków, również tych pozaboiskowych. Stawkę podbijał fakt, że zwycięzca awansuje do fazy pucharowej. Amerykanie za sprawą skrzydłowego Chelsea, Christiana Pulisica wyszli na prowadzenie w 38. minucie i nie oddali go już do końca, choć rywal napierał. Remis wystarczyłby Persom do awansu, ale nie udało się zdobyć bramki wyrównującej. Pulisic zszedł z boiska w przerwie meczu.