Minimalne zwycięstwo z Wisienkami. Chelsea w 1/2 finału Pucharu Ligi

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 20.12.2018 16:18 / Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 16:18

Chelsea w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Ligi pokonała na Stamford Bridge AFC Bournemouth 1:0 po golu Edena Hazarda. Londyńczycy w półfinale zagrają dwumecz z Tottenhamem Hotspur.

Londyńczycy prowadzili grę w meczu i tworzyli sobie okazje, ale do przerwy nie potrafili ich wykorzystać. Najlepszą miał Willian, który przegrał pojedynek z Arturem Borucem, wychodząc z nim sam na sam.

Po zmianie stron częściej do głosu dochodzili goście, ale mimo wszystko to Chelsea była stale bliższa zdobycia pierwszego gola w meczu. Aby tak się stało z ławki musiał na boisko wejść Eden Hazard. W 84. minucie po akcji i wycofaniu Pedro Belg strzelił jedynego gola w spotkaniu.

W końcówce szanse na podwyższenie wyniku miał jeszcze Olivier Giroud, ale znów kapitalnie interweniował Artur Boruc. Później Wisienki starały się jeszcze wyrównać po stałym fragmencie gry, ale z zamieszania w polu karnym nic nie wynikło. Chelsea przeszła do półfinału a w losowaniu trafiła na Tottenham.

Chelsea FC 1:0 AFC Bournemouth (Eden Hazard 84)

Chelsea: Kepa Arrizabalaga – César Azpilicueta, Antonio Rüdiger, Andreas Christensen (David Luiz), Emerson Palmieri – Cesc Fàbregas, Mateo Kovačić, Ross Barkley (Eden Hazard 61) – Ruben Loftus-Cheek, Olivier Giroud, Willian (Pedro Rodríguez 55)

Bournemouth: Artur Boruc – Steve Cook, Jack Simpson, Charlie Daniels – Jordon Ibe, Nathan Aké, David Brooks (Jermain Defoe 88), Junior Stanislas (Ryan Fraser 63), Diego Rico – Lys Mousset (Joshua King 73), Callum Wilson