Mistrzowie Włoch pokonani po raz drugi! Jedna akcja ustawiła mecz. AC Milan 0:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 11.10.2022 22:57 / Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 22:57

W odstępie niecałego tygodnia Chelsea dwukrotnie pokonała AC Milan. Po zwycięstwie na Stamford Bridge 3:0, we wtorkowy wieczór The Blues zwyciężyli na San Siro 2:0 po bramkach Jorginho oraz Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Dzięki tej wygranej zawodnicy Grahama Pottera zrobili znaczący krok w kierunku awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Początek spotkania stał na dobrym poziomie. Milan wyszedł bardzo zmotywowany, chciał zdominować grę i szybko objąć prowadzenie. Mediolańczycy mieli przewagę w środkowej strefie boiska, ale do sytuacji bramkowych nie dochodzili zbyt często.

Chelsea grała bardzo spokojnie, nieco cofnęła się na własną połowę, ale kontrolowała poczynania rywali. Niebiescy nie dopuszczali do zagrożenia pod własną bramką i często wyprowadzali groźne kontrataki.

Kluczowy moment pierwszej połowy, jak i całego spotkania, miał miejsce w 18. minucie. Reece James kapitalnie zagrał do wybiegającego za linię obrony Masona Mounta. Wychodzącego na czystą pozycję Anglika nieprzepisowo zatrzymał Fikayo Tomori. Sędzia przyznał Chelsea rzut karny, a obrońcę Milanu ukarał czerwoną kartką, co było dość kontrowersyjną decyzją. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jorginho, który nie pomylił się i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Ta sytuacja niejako ustawiła spotkanie i sprawiła, że Chelsea była w zdecydowanie lepszej sytuacji. The Blues mogli spokojnie kontrolować grę. Na boisku było jednak bardzo nerwowo, przez co sędzia musiał często sięgać po żółty kartonik.

Zawodnicy Grahama Pottera coraz swobodniej czuli się na murawie San Siro, dzięki czemu w 34. minucie podwyższyli prowadzenie. Mason Mount kapitalnie zagrał do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, a ten pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

Pozostała część pierwszej połowy to wyraźna przewaga Chelsea. Piłkarze z Londynu długo utrzymywali się przy piłce, rozgrywali kolejne ataki pozycyjne i nie dawali rywalom dojść do głosu. Mediolańczycy z kolei byli zmuszeni cofnąć się do głębokiej defensywy i tylko sporadycznie decydowali się na wyprowadzenie szybkiej akcji z własnej połowy. Nie sprawiły one jednak większych trudności świetnie dysponowanej defensywie Chelsea. Do przerwy wynik już się nie zmienił.

Na początku drugiej części spotkania szybkie tempo narzucili zawodnicy Milanu. Groźne podanie w pole karne posłał Sandro Tonali, ale Kepa stanął na wysokości zadania i zażegnał niebezpieczeństwo. Chwilę później bardzo ciekawie zrobiło się pod drogą bramką. Trevoh Chalobah idealnie zagrał do wprowadzonego w przerwie Conora Gallaghera, ale ten nie zdołał skierować piłki do bramki, bowiem uderzał z dość ostrego kąta.

Chelsea szybko odzyskała inicjatywę i zaczęła poszukiwania drugiej bramki. W odstępie kilkudziesięciu sekund dwie stuprocentowe okazje zmarnował Pierre-Emerick Aubameyang.

W kolejnych minutach Niebiescy wymieniali mnóstwo podań i bardzo długo utrzymywali się przy piłce. Zawodnikom Milanu nie pozostawało nic innego, jak bronić dostępu do swojej bramki oraz liczyć na kontrataki. Chelsea jednak miała pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania, była bardzo skoncentrowana i utrzymywała bezpieczne prowadzenie.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Chelsea po dobrej grze pokonała mistrzów Włoch 2:0, dzięki czemu zrobiła znaczący krok w kierunku awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

AC Milan 0:2 Chelsea (0:2). Bramki: Jorginho 21' (kar.), Aubameyang 34'

AC Milan: Tătărușanu; Kalulu, Gabbia, Tomori, Hernández (c) (Ballo-Touré 80'); Krunić, Tonali, Bennacer (Pobega 62'), Díaz (Dest 37'), Giroud (Rebić 62'), Rafael Leão (Origi 80')

Chelsea: Arrizabalaga; Chalobah, Thiago Silva, Koulibaly; James (Azpilicueta 62'), Kovačić, Jorginho (c), Chilwell (Cucurella 89'); Mount (Gallagher 46'), Aubameyang (Havertz 80'), Sterling (Loftus-Cheek 63')

chelsefan
komentarzy: 2515
15.10.2022 09:09

Mount też wypada na mecz A.V.

komentarzy: 4281
14.10.2022 14:17

James kontuzja podobno jest poważna jak do tej pory było podawane do publicznych wiadomości,jego kolano może wymagać operacji,na MŚ nie pojedzie w zaistniałej sytuacji i wypada nam może nawet do końca sezonu.
Przed chwilą w mediach na insta podają takie informacje.
Ojej..:(po Kante i Fafanie wypada nam drugi zawodnik,i zastąpić w drużynie Jemsa będzie baaardzooo ciężko..

Picior
komentarzy: 877
13.10.2022 15:40

Kontuzja Reec'a nie jest poważna i prawdopodobnie opuści on tylko niedzielny mecz z Aston Villa.