Kapitalny występ, zasłużone zwycięstwo! Chelsea 3:0 Wolverhampton Wanderers

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 08.10.2022 17:52 / Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 17:58

W meczu 10. kolejki Premier League Chelsea po bardzo dobrej grze pokonała Wolverhampton Wanderers 3:0. Na listę strzelców wpisali się Kai Havertz, Christian Pulisic oraz rezerwowy Armando Broja, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Chelsea. Był to prawdopodobnie najlepszy występ The Blues w tym sezonie.

Pierwsza połowa to totalna dominacja Chelsea. Już od pierwszych minut The Blues wyraźnie przeważali nad rywalami, a ich gra mogła się naprawdę podobać. Akcje miały bardzo dynamiczne tempo, a co najważniejsze, zawodnicy The Blues nie mieli większych problemów z dochodzeniem do pozycji strzeleckich. Problemem pozostawała jednak skuteczność.

Na bramkę Wolves uderzali Conor Gallagher, Mason Mount, Christian Pulisic i Jorginho. Najwięcej okazji miał Amerykanin. Trudno mu było odmówić zaangażowania, ale widać było, że brakuje mu rytmu meczowego. W kilku prostych sytuacjach uderzał bardzo niecelnie, ale oddał też bardzo ładny strzał zza pola karnego, który z trudem obronił José Sá.

Wilki większość czasu spędzały na własnej połowie i skupiały się na blokowaniu dostępu do swojej bramki. Były po prostu do tego zmuszone, gdyż to The Blues dyktowali tempo i warunki gry. Zawodnicy Grahama Pottera dominowali i cierpliwie pracowali na pierwszą bramką. Choć brakowało im precyzji przy wykańczaniu akcji, to woli walki na pewno nie można im był odmówić.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy Niebiescy dokonali tego, na co ciężko pracowali od pierwszej minuty. Mason Mount dośrodkował w pole karne, a bardzo ładnym precyzyjnym uderzeniem głową popisał się Kai Havertz. Niemiec strzelił swoją drugą bramkę w tym sezonie.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej gry w wykonaniu gości. Zawodnicy Wolverhampton Wanderers odważnie ruszyli do ataku i zdołali nawet oddać kilka strzałów.

Chelsea jednak szybko ostudziła zapał rywali. W 54. minucie Mason Mount rozegrał piłkę z Christianem Pulisikiem. Amerykanin popisał się bardzo dobrym wykończeniem, pokonując bramkarza rywali techniczną podcinką. Było to jego pierwsze trafienie w tym sezonie.

W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła. Chelsea zaczęła oszczędzać siły i dała więcej pola rywalom. The Blues w dalszym ciągu mieli przewagę w posiadaniu piłki i nie dopuszczali pod zagrożenia pod własną bramką, ale częściej szanowali piłkę i dłużej rozgrywali ataki pozycyjne.

Kilka minut przed końcem spotkania na placu gry pojawił się Carney Chukwuemeka, dla którego był to debiut w niebieskich barwach. Chwilę później obejrzeliśmy trzecią bramkę. Na listę strzelców wpisał się Armando Broja, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach The Blues. Albańczyk popisał się bardzo ładnym wykończeniem po podaniu od Mateo Kovačicia. Chelsea pokonała Wolverhampton Wanderers 3:0 i co najważniejsze, rozegrała prawdopodobnie swój najlepszy mecz w tym sezonie.

Chelsea 3:0 Wolverhampton Wanderers (1:0). Bramki: Havertz 45', Pulisic 54', Broja 90'

Chelsea: Kepa; Azpilicueta (c), Chalobah, Koulibaly, Cucurella; Jorginho, Loftus-Cheek (Kovačić 66'), Gallagher (Chukwuemeka 87'); Mount (Broja 73'), Havertz (Ziyech 87'), Pulisic (James 73')

Wolverhampton Wanderers: José Sá; Semedo, Kilman, Toti, Jonny (Aït-Nouri 73'); Matheus Nunes, João Moutinho (c); Traoré (Campbell'), Podence, Guedes (Hodges 46'), Diego Costa (Hwang Hee-Chan 57')

10.10.2022 15:12

Liverpool wyruchany przez sędziego wczoraj. Dlaczego nie było karnego w 1 połowie po zagraniu ręką obrońcy Arsenalu? Murzyn machnął łapą i wybił piłkę. To jest chore co ci sędziowie odwalają.