Chelsea pokonuje Udinese na ich stadionie! Udinese 1:3 Chelsea

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 29.07.2022 22:54 / Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 23:00

Serię meczów towarzyskich Chelsea kontynuuje spotkaniem z Udinese Calcio, które odbyło się we Włoszech. Podopieczni Thomasa Tuchela wygrali ten mecz 3:1, a bramki dla The Blues zdobywali N'Golo Kante, Raheem Sterling, a także Mason Mount.. Jedyne trafienie dla gospodarzy zaliczył Gerard Deulofeu.

Od pierwszej minuty tej rywalizacji, drużyna gości starała się zdominować przeciwnika. Pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki, Chelsea stworzyła sobie już w piątej minucie, kiedy Mason Mount wypatrzył wbiegającego w pole karne Raheema Sterlinga i podał do niego futbolówkę. Anglik przyjął piłkę w taki sposób, że zmylił jednego z obrońców, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie udało mu się umieścić piłki w siatce.

The Blues próbowali i naciskali przeciwników, co przyniosło skutek w 20. minucie meczu. N'Golo Kante, po indywidualnej akcji, otworzył wynik tego spotkania. Zaledwie dwie minuty później, szansę na podwyższenie prowadzenia miał Mason Mount, który otrzymał świetne podanie od Raheema Sterlinga.

W następnych 10 minutach pierwszej połowy, mecz stał się bardziej wyrównany, jednak Chelsea nie zamierzała odpuszczać i w 37. minucie Raheem Sterling podwyższył prowadzenie. Pięć minut później Udinese za sprawą bramki Deulofeu, złapało kontakt z The Blues.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Chelsea dominowała i co jakiś czas dochodziła do sytuacji strzeleckich. Jedną z groźniejszych prób wykonał N'Golo Kante, który w 51. minucie spróbował zaskoczyć Silvestriego uderzeniem zza pola karnego. Bramkarz gospodarzy wykazał się jednak refleksem i sparował piłkę na rzut rożny.

Kolejnym uderzeniem z dystansu, bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć w 61. minucie Raheem Sterling. Piłkę po jego strzale bramkarz sparował na słupek, a później opuściła ona boisko i Chelsea otrzymała rzut rożny.

W 71. minucie Thomas Tuchel zdecydował się przeprowadzić potrójną zmianę. Kaia Havertza zastąpił Callum Hudson-Odoi, Emerson zajął miejsce Reece'a Jamesa, natomiast Harvey Vale wszedł na boisko za Kalidou Koulibaly'ego. W 84. minucie, Kenedy zastąpił Raheema Sterlinga, a Billy Gilmour wszedł w miejsce Jorginho.

W 90. minucie spotkania, wynik meczu ustalił Mason Mount, który wykorzystał płaskie dośrodkowanie Calluma Hudsona-Odoia między bramkarza o obrońców

Udinese 1:3 Chelsea (1:2) Bramki: Deulofeu (42') – Kante (20'), Sterling (37'), Mount (90')

Udinese: Silvestri; Benković, Bijol (Nuytinck 68'), Masina; Soppy, Walace (Lovrić 84'), Pereyra, Makengo (Nestorovski 84"), Udogie (Ebosele 86'); Deulofeu (Samardzić 46'), Success

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Silva, Koulibaly (Vale 71'); James (Emerson 71'), Jorginho (Gilmour 84'), Kante, Alonso; Sterling (Kenedy), Havertz (Hudson-Odoi 71'), Mount

komentarzy: 4296
03.08.2022 14:26

W poniedziałek oglądałem jej wysokość Premier League.
Omawiane były kluby i oczywiście Chelsea,eksperci w studiu zaznaczyli że top4 w naszym wykonaniu obecnie pod względem kadrowym będzie sukcesem i maksimum to co możemy osiągnąć.

W mediach gdzieś są takie wnioski wyciagane przez różnych ekspertów jak i kibiców gdzie możemy zająć miejsce w tabeli.
To są opinie że top4 będzie rewelacyjnym wynikiem dla nas a są też takie opinie że zajmiemy 8/9 miejsce.
Do takich opini podchodzę na spokojnie z tym że to 4 miejsce jest minimum co do oczekiwań w nowym sezonie.
Kwestia jeszcze na ile i kim wzmocnimy zespół.
To będzie ważne..

eden1905
komentarzy: 1494
03.08.2022 20:34

Ja za bardzo nie ogarniam dlaczego tak się Nas skreśla. Walka o mistrza może nie wchodzi w grę, ale brak TOP4 i wróżby 8/9 miejsca? Bez przesady. Jakby popatrzeć na zawodników którzy odeszli, a tych którzy przyszli na ich miejsce to Nasz skład nie stracił na jakości, wręcz zyskał:
- Rudiger = Koulibaly
- Lukaku < Sterling
- Saul < Gallagher
- Christensen ???

Jeśli uda się jeszcze sprowadzić nowych wahadłowych nad którymi pracujemy, de Jonga czy tego nieszczęsnego ŚO to już w ogóle jest progres jeśli chodzi o kadrę.

Nie wiem co to za "eksperci" i czyi kibice. 8 i 9 miejsce zajęli ostatnio Lisy i Brigton. Pojebało chyba kogoś.

Kris1978
komentarzy: 890
03.08.2022 20:38

Christensen fofana cucurella

eden1905
02.08.2022 14:57

Bild Sport pisał, że City dało 80mln za Gvaridola i odrzucili w Lipsku taki hajs. Nie zamierzają sprzedawać ani jego, ani Nkunku.

02.08.2022 13:51

Kamsu112-są informacje takie ale co do RLC to on deklaruje chęć zostania w naszym zespole.

Kamsu112
komentarzy: 1570
02.08.2022 09:25

Podobno dajemy za Fofane 45m plus RLC więc dobrze że włączamy do transferu niepotrzebny szrot

CFCrules
komentarzy: 713
02.08.2022 09:42

Używasz słów których nie rozumiesz czy celowo w taki sposób obrażasz ludzi, naszych zawodników?

Kamsu112
02.08.2022 12:01

Masz racje, mój błąd , bardziej chodziło mi o to że mamy dobrze wzmocnioną pomoc i taki RLC raczej za dużo u nas nie pogra, a w takim Leicester ma większe szanse na grę.

CFCrules
02.08.2022 13:18

I od razu się przyjemniej czyta :)

Ja bym mimo wszystko RLC zostawił. Wiem że często łapie kontuzje i różnie u niego z formą (częściej gorzej niż lepiej) ale lubię patrzeć na jego grę i czasem potrafi zagrać coś ekstra. Ostatni mecz na wahadle wyszedł mu całkiem nieźle, także jakby co możesz obskoczyć kilka pozycji.