Skrót: Chelsea 2:2 Liverpool

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 02.01.2022 21:30 / Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 21:30

Podziałem punktów zakończył się niedzielny hit 21. kolejki Premier League. Po emocjonującym widowisku Chelsea zremisowała na Stamford Bridge z Liverpoolem 2:2.

The Blues dobrze weszli w to spotkanie, prezentowali dobrą grę, ale to Liverpool jako pierwszy strzelił bramkę. Po dziewięciu minutach gry na listę strzelców wpisał się Sadio Mané, który wykorzystał błąd Trevoha Chalobaha. Nieco ponad kwadrans później Te Reds podwyższyli prowadzenie, gdy długie zagranie od Trenta Alexandra-Arnolda wykorzystał niezawodny Mohamed Salah.

Zawodnicy Chelsea nie podłamali się dwubramkową stratą i jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania. W 42. minucie kontaktową bramkę strzelił Mateo Kovačić, który popisał się znakomitym uderzeniem z dystansu, a w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się także Christian Pulisic.

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie, mimo, iż obie drużyny miały dogodne okazje bramkowe. Tym samym spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Chelsea 2:2 Liverpool – skrót: