Skrót: Aston Villa 1:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 27.12.2021 04:02 / Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 04:02

W świątecznym meczu 19. kolejki Premier League Chelsea pokonała Aston Villę 3:1. The Blues musieli gonić wynik po samobójczym trafieniu Reece'a Jamesa, ale ostatecznie zdołali sięgnąć po trzy punkty.

Pierwsza połowa nie układała się po myśli podopiecznych Thomasa Tuchela. Na domiar złego, w 28. minucie niefortunnie interweniujący Reece James skierował piłkę do własnej bramki. Do wyrównania doszło jednak niecałe 10 minut później. Rzut karny podyktowany za faul na Hudsonie-Odoiu wykorzystał Jorginho.

W drugiej części gry The Blues prezentowali lepszą dyspozycję, a dowodem tego była bramka Romelu Lukaku, który pojawił się na placu gry po przerwie. W doliczonym czasie gry wynik na 1:3 ustalił Jorginho, który wykorzystał drugi w tym spotkaniu rzut karny, tym razem podyktowany za faul na Romelu Lukaku, który popisał się efektowną indywidualną akcją.

Aston Villa 1:3 Chelsea – skrót: