Fot. Getty Images

Rüdiger: Mistrzostwa nie wygrywa się w grudniu, ale można je przegrać

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 19.12.2021 11:37 / Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 11:37

Dzisiaj Chelsea uda się na Molineux Stadium, by zmierzyć się z Wolves w kolejnym meczu Premier League. W ostatnim czasie The Blues stracili wysoką formę z początku rozgrywek, ale wciąż uważa się ich za jednego z trzech głównych kandydatów do mistrzostwa.


Obecnie Chelsea ma cztery punkty straty do przewodzącego w tabeli Manchesteru City, choć jeszcze kilka tygodni temu to ona znajdowała się na pierwszym miejscu.


– W tym momencie są trzy drużyny, które walczą o tytuł – mówił w tym tygodniu Antonio Rüdiger. Oczywiście, w grudniu nie da się zdobyć mistrzostwa, ale można je przegrać. Jesteśmy tego świadomi, ponieważ widzimy, jak obecnie grają Manchester City i Liverpool. Mają stabilną formę, nie tracą punktów, ale w Premier League nigdy nic nie wiadomo. Presja jest teraz po naszej stronie, ponieważ jeśli strata wynosi pięć czy sześć punktów, twoja sytuacja może być trudna.


Niemiec rozgrywa bardzo udany sezon i jest jednym z filarów drużyny Thomasa Tuchela. Jego formę mogą jednak zakłócać spekulacje związane z nowym kontraktem.


– Nie mam problemu z ignorowaniem tych spekulacji. Kiedy poprzedni menedżer został zwolniony, pojawiło się sporo hałasu, wiele negatywnych plotek i tego typu rzeczy. Po prostu robię to, co robiłem wcześniej. Nie daję sobą wstrząsnąć.


– Mogę powiedzieć, że mam dobry kontakt z Thomasem Tuchelem. Nie chodzi o to, że codziennie mnie przytula, ponieważ nie jestem osobą, która czegoś takiego potrzebuje. Okazuje mi ogromne zaufanie i zdrowy rozsądek. Otworzył mi drzwi i odegrał swoją rolę.


Wielka Brytania zmaga się obecnie z falą zahorowań na koronawirusa. Ta sytuacje odbija się także na Premier League, gdyż coraz więcej spotkań jest odwołanych.


– Przede wszystkim mam nadzieję, że wszyscy znają swoje obowiązki i wiedzą, że powinni być ostrożni. Każdy sam podejmuje decyzje i tak samo powinno być w przypadku szczepień. Mogę się wypowiadać jedynie w swoim imieniu. Znam swoją rolę, swoje obowiązki i mam nadzieję, że ludzie będą bezpieczni. Wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy pracują non stop życzę dużo siły oraz nadziei na lepsze czasy – dodał obrońca Chelsea.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close