Azpilicueta: Musimy odzyskać naszą solidność

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 09.12.2021 13:16 / Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 13:17

Remis z Zenitem sprawił, że Chelsea zakończyła rozgrywki grupowe Ligi Mistrzów na drugim miejscu. César Azpilicueta po wczorajszym spotkaniu stwierdził, że jest bardzo zdeterminowany, aby The Blues powrócili do formy, która diametralnie zmieniła się wraz z meczem przeciwko Manchesterowi United.

Wygrana z Zenitem pozwoliłaby Chelsea liczyć na wylosowanie teoretycznie słabszej drużyny w kolejnej fazie Ligi Mistrzów, jednak gol strzelony przez gospodarzy w 94. minucie na dobre pogrzebał te marzenia.

– Strata bramki w końcowej fazie spotkania zawsze boli. Przez pierwsze 15 minut spotkania graliśmy naprawdę bardzo dobrze, ale potem straciliśmy swój rytm. Przed zejściem do szatni mogliśmy przegrywać nawet 1: 3. Nasza reakcja w drugiej połowie była dobra, ale na trzy minuty przed końcem straciliśmy bramkę.

– Zenit ma bardzo utalentowanych zawodników o indywidualnych umiejętnościach. Bawili się swobodą i znajdowali przestrzenie. Zazwyczaj jesteśmy zespołem, który jest dość solidny. Nie marnujemy wielu okazji ani nie tracimy wielu goli. W ostatnich dwóch meczach straciliśmy jednak sześć bramek, co zdecydowanie może martwić.

Już w sobotę Chelsea będzie miała okazję do rehabilitacji, bowiem na Stamford Bridge przyjeżdża Leeds United. Nie należy oczekiwać jednak łatwej przeprawy, ponieważ ekipa Marcelo Bielsy może przysporzyć wielu problemów. Niemniej jednak Azpilicueta traktuje ten mecz jako doskonałą okazję, aby wrócić do wygrywania i przypomnieć wszystkim o co w tym sezonie walczymy.

– Wiemy, że nie jesteśmy na najwyższym poziomie. To prawda, że przeżywamy trudny moment. W ostatnich kilku meczach nasze występy nie były zbyt dobre, co znalazło odzwierciedlenie w wynikach. Musimy zareagować. Jest jeszcze o co grać. W piłce nożnej trzeba to zaakceptować, analizować i doskonalić. Potrzebujemy, aby wszyscy wyostrzyli ten dodatkowy procent, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić już w sobotę. Musimy odzyskać solidność zespołu. W sobotę musimy dobrze zaprezentować się przed naszymi fanami.

Źródło: Chelsea FC