Skrót: Zenit Petersburg 3:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 09.12.2021 04:01 / Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 04:01

Zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów Chelsea zakończyła remisem z Zenitem 3:3. Spotkanie w Petersburgu dostarczyło kibicom obu drużyn wielu emocji, a decydujące bramki padły w ostatnich minutach.

Już w drugiej minucie wynik spotkania otworzył Timo Werner. Niemiec przytomnie zachował się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i po zgraniu piłki przez Andreasa Christensena strzałem z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce. W dalszej części pierwszej części gry gracze Zenitu doszli do głosu, czego efektem były dwie bramki. W 38. minucie Kepę pokonał Claudinho, a chwilę później jego wyczyn powtórzył Azmun.

W drugiej połowie The Blues wrócili do przyzwoitej gry. W 62. minucie do wyrównania doprowadził Romelu Lukaku, który został obsłużony podaniem przez Timo Wernera. Pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry Niemiec sam wpisał się na listę strzelców, dzięki czemu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Gospodarze nie dali jednak za wygraną i w końcówce doliczonego czasu gry doprowadzili do remisu. Kepę Arrizabalagę pokonał rezerwowy Ozdojew.

Zenit Petersburg 3:3 Chelsea – skrót: