Skrót: West Ham 3:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 04.12.2021 19:58 / Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 19:58

Sobotnie spotkanie 15. kolejki Premier League okazało się nieudane dla piłkarzy Chelsea. Podopieczni Thomasa Tuchela po trudnym spotkaniu przegrali z West Hamem 2:3 i tym samym stracili pozycję ligowego lidera.

The Blues całkiem dobrze weszli w to spotkanie i zgodnie z planem objęli prowadzenie. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się niezawodny Thiago Silva, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Masona Mounta z rzutu rożnego. Kilkanaście minut później Młoty doprowadziły do wyrównania. Po nierozważnym podaniu od Jorginho Édouard Mendy znalazł się pod presją przeciwnika i chcąc wybić piłkę, trafił w nogi Coufala. Sędzia przyznał gospodarzom rzut karny, który na bramkę zamienił Manuel Lanzini. Jeszcze przed przerwą Niebiescy odzyskali prowadzenie dzięki fantastycznej bramce Masona Mounta.

Po przerwie strzelali już tylko podopieczni Davida Moyesa. W 56. minucie dobrym strzałem ze skraju pola karnego do wyrównania doprowadził Jarrod Bowen, a kilka minut przed końcem podstawowego czasu gry prowadzenie Młotom dał rezerwowy Arthur Masuaku. Dzięki tym bramkom West Ham nieoczekiwanie pokonał Chelsea 3:2.

West Ham 3:2 Chelsea – skrót: