Fot. Getty Images

ESPN: Barcelona monitoruje sytuację Ziyecha i Wernera. W grę wchodzi wypożyczenie

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 23.11.2021 20:29 / Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 20:29

FC Barcelona nieustannie poszukuje potencjalnych wzmocnień. Źródła ESPN donoszą, że na celowniku Katalończyków znaleźli się ostatnio Hakim Ziyech oraz Timo Werner, jako alternatywa dla Raheema Sterlina. Duma Katalonii może zawalczyć o któregoś z ww. zawodników Chelsea już w zimowym oknie transferowym.


Barcelona poszukuje zawodników, którzy nie są zadowoleni ze swojej aktualnej sytuacji i są skłonni wysłuchać ofert. Marzeniem władz Dumy Katalonii jest sprowadzenie Raheema Sterlinga z Manchesteru City. Katalończycy zabiegali o Anglika już latem, jednak zamierzają wrócić po niego w styczniu. Sfinalizowanie tego transferu będzie jednak trudnym zadaniem. Obywatele nie są zbyt skłonni do pozbywania się kluczowego zawodnika w połowie sezonu, a jeśli przystąpią do negocjacji, to będą oczekiwali dużych pieniędzy, których Barcelona po prostu nie ma.


Alternatywą dla Raheema Sterlinga może być Hakim Ziyech lub Timo Werner. Duża rywalizacja o miejsce w pierwszym składzie Chelsea sprawia, że ww. zawodnicy nie mogą liczyć na regularną grę, co dotyczy szczególnie Marokańczyka. ESPN twierdzi, że Barcelona wystąpiła już do Chelsea z zapytaniem o dostępność Ziyecha lub Wernera. Klub z Camp Nou jest gotowy wypożyczyć któregoś z nich już w zimowym oknie transferowym.


W bieżącym sezonie Hakim Ziyech rozegrał 11 meczów we wszystkich rozgrywkach, jednak tylko dwa razy wybiegał w podstawowym składzie w meczach Premier League. Z kolei Timo Werner rozegrał dziewięć spotkań we wszystkich rozgrywkach, sześć od pierwszej minuty, ale w ostatnich tygodniach pauzował z powodu urazu.


Xavi, nowy menedżer Barcelony, będzie dążył do rozszerzenia kadry i pozyskania zawodników, którzy podniosą jakość jego drużyny. Wszelkie ruchy Katalończyków będą jednak mocno ograniczone z uwagi na trudną sytuację finansową klubu. Barcelona szuka nowych sponsorów, a ewentualne fundusze na nowych zawodników mają pochodzić ze sprzedaży piłkarzy, którzy nie znajdują się w planach Xaviego.

Źródło: ESPN FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Kris1978
komentarzy: 522
23.11.2021 22:19

Zyiech niech idzie Werner musi zostać

+
5

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close