UYL: Zwycięstwo z IF Elfsborg 3:0 w pierwszym meczu 2. rundy!

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 07.11.2018 19:54 / Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 19:54

Chelsea wygrała w szwedzkim Boras z IF Elfsborg w pierwszym meczu drugiej rundy UEFA Youth League. Jeśli londyńczycy przejdą Szwedów, czeka ich play-off z drużyną ze ścieżki Ligi Mistrzów o udział w fazie pucharowej całego turnieju!

Joe Edwards desygnował na mecz z Elfsborgiem taki sam skład, jak na mecz z Molde w 1. rundzie, który The Blues wygrali aż 10:1.

Piłkarze Chelsea prowadzili już po 13. minutach. Piłkę w pole karne zagrał Tariq Lamptey, a na bramkę uderzał Billy Gilmour. Z jego strzałem poradził sobie bramkarz, ale przy dobitce Charliego Browna nie miał już nic do powiedzenia.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W drugiej połowie Gilmour strzelił swoją bramkę, wykorzystując w 85. minucie rzut karny po faulu na Marcu Guehim. Pod koniec meczu, w doliczonym czasie gry swój dorobek podwoił Charlie Brown i tym sposobem ustalił wynik meczu na 3:0.

The Blues mają solidną zaliczkę przed rewanżem w Cobham. Jeśli wygrają dwumecz, zmierzą się z drużyną z drugiego miejsca fazy grupowej ścieżki Ligi Mistrzów.

IF Elfsborg 0:3 Chelsea FC (Charlie Brown 13 i 90, Billy Gilmour 85 z karnego)