Raport z piątkowych meczów reprezentacji

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 13.11.2021 14:46 / Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 14:46

Za nami kolejny dzień meczów reprezentacji, w których nie zabrakło również graczy Chelsea. Reprezentacja Anglii pokonując Albanię zrobiła duży krok w kierunku bezpośredniego awansu na Mistrzostwa Świata, zaś Włosi wciąż muszą walczyć o swoją kwalifikację.

Reprezentacja Anglii pewnie pokonała na Wembley Albanię 5:0, a mecz w podstawowym składzie rozpoczęli Reece James oraz Ben Chilwell. W spotkaniu z powodu problemów z zębem mądrości nie wystąpił Mason Mount. James zanotował asystę przy bramce Harry'ego Maguire'a oraz był zaangażowany przy drugim trafieniu autorstwa Kane’a.

Reprezentacja Szkocji bez żadnych problemów rozprawiła się z Mołdawią i zapewniła sobie udział w fazie play-off. Mecz w podstawowym składzie rozpoczął wypożyczony z Chelsea do Norwich Billy Gilmour, a udział w tym spotkaniu zakończył w 85. minucie.

Dania już wcześniej zapewniła sobie awans, a spotkanie z Wyspami Owczymi było dla nich formalnością. W składzie Duńczyków pojawił się Andreas Christensen, a jego reprezentacja dopisała do swojego konta kolejny trzy punkty.

Włosi na Stadio Olimpico podejmowali drugą w tabeli Szwajcarię. Wygrana w tym spotkaniu mogła zapewnić im awans, jednak nietrafiony rzut karny przez Jorginho w 90. minucie zaprzepaścił tę szansę. W podstawowym składzie Mistrzów Europy pojawił się również Emerson, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Dzięki wygranej z Kolumbią, Brazylia zapewniła sobie bezpośredni awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Katarze. Od pierwszej minuty w tym spotkaniu w roli kapitana wystąpił obrońca Chelsea Thiago Silva. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Christian Pulisic w meczu USA z Meksykiem na placu gry pojawił się dopiero w 69. minucie, jednak pięć minut później jego nazwisko widniało na liście strzelców. Piłkarze Gregga Berhaltera wygrali 2:0 i z czternastoma punktami na kocie są liderami grupy.