Fot. Getty Images

Oświadczenie Premier League ws. reform w rozgrywkach międzynarodowych

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 13.11.2021 10:07 / Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 10:07

FIFA planuje dokonać w niedalekiej przyszłości znacznej reformy rozgrywek międzynarodowych. Kluby Premier League jednogłośnie sprzeciwiają się tym zmianom, które uwzględniają m.in. rozgrywanie mistrzostw świata co dwa lata.


Wszystkie 20 klubów Premier League omówiło proces reformy kalendarza rozgrywek międzynarodowych po 2024 roku. Kluby jednogłośnie sprzeciwiają się rozgrywaniu mistrzostw świata co dwa lata oraz rozszerzeniu rozgrywek międzynarodowych. Kluby obawiają się, że reformy te będą miały negatywny wpływ na dobro piłkarzy, nastrój kibiców, przygotowania przedsezonowe oraz jakość rozgrywek.


Richard Masters, dyrektor generalny Premier League, zajął w tej sprawie jasne stanowisko.


– Premier League jest zaangażowana w zapobieganie wszelkim radykalnym zmianom w Kalendarzu Meczów Międzynarodowych FIFA po 2024 roku, które to zmiany mogłyby negatywnie wpłynąć na dobro piłkarzy, zagrozić rywalizacji, kalendarzowi, strukturom i tradycjom krajowego futbolu. Jesteśmy otwarci na reformy i nowe pomysły, ale muszą one wzmocnić komplementarną równowagę między krajowym i międzynarodowym futbolem, by zadbać o rozwój futbolu na obu tych poziomach.


– Ten proces powinien uwzględniać znaczące umowy z ligami, które stanowią fundament gry. Nadal będziemy współpracować z grupami kibiców, z piłkarzami i z krajowymi i międzynarodowymi interesariuszami, aby znaleźć optymalne rozwiązania, które będą najlepsze dla futbolu w długofalowej perspektywie – stwierdził Masters.


Premier League będzie gospodarzem tegorocznego World Leagues Forum's Annual General Meeting, które odbędzie się w Londynie w dniach 2-3 grudnia.

Źródło: Premier League

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close