Raport z czwartkowych meczów reprezentacji

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 12.11.2021 10:21 / Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 10:21

Za nami pierwszy dzień meczów reprezentacji, w których nie brakowało piłkarzy Chelsea. Niemcy z Antonio Rüdigerem w składzie bardzo pewnie pokonali reprezentację Lichtensteinu, zaś Hiszpanie odnieśli ważne zwycięstwo w meczu z Grekami, które przybliża ich do awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Katarze.

Reprezentacja Niemiec udzieliła piłkarzom z Lichtensteinu lekcji gry w piłkę nożną wbijając im aż dziewięć bramek. Sytuację zdecydowanie ułatwia im czerwona kartka, którą piłkarz gości obejrzał już w dziewiątej minucie. Niemcy już przed tym spotkaniem mieli pewny awans, jednak nie zamierzali odpuścić. Dla Antonio Rüdigera i całego bloku defensywnego był to stosunkowo spokojny wieczór. W niedzielę Niemcy rozegrają ostatni mecz w tych kwalifikacjach, a ich rywalami będą piłkarze z Armenii.

César Azpilicueta w spotkaniu Hiszpanii z Grecją na boisku pojawił się dopiero w 88. minucie, kiedy jego reprezentacja prowadził już po bramce Pablo Sarabi. Było to ważne zwycięstwo Hiszpanów w kontekście walki o awans. Piłkarze Luisa Enrique w niedzielę rozegrają swój ostatni, a zarazem decydujący mecz w tych eliminacjach. Ich rywalami będzie druga w tabeli Szwecja, a remis wystarczy by awansować do Mistrzostw Świata w Katarze.

Również w Afryce do końca zbliża się turniej kwalifikacyjny. Baba Rahman rozegrał 90 minut w zremisowanym spotkaniu reprezentacji Ghany z Etiopią. Ghana traci trzy punkty do RPA i tylko zwycięscy grup awansują do Mistrzostw Świata. Niedzielne spotkanie między tymi dwiema drużynami zdecyduje o awansie.

Édouard Mendy rozegrał 90 minut w bramce Senegalu, a mecz z Togo zakończył się remisem 1:1. Senegal zapewnił sobie już awans, a w niedzielę zmierzą się z Kongo. W 28. minucie plac gry opuścił Sadio Mané, co nie jest najlepszą informacją dla kibiców Senegalu oraz Liverpoolu.

Reprezentacja Anglii U21 odniosła bardzo ważne zwycięstwo nad Czechami, a Conor Gallagher w tym starciu rozegrał 89 minut. Dzięki tej wygranej Anglicy zmniejszyli swoją stratę do Czechów mając przy tym zaległy mecz do rozegrania.