Skrót: Newcastle 0:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 30.10.2021 19:31 / Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 19:31

Po kolejnym dobrym występie zawodnicy Chelsea zgarnęli komplet punktów w ligowym meczu z Newcastle. The Blues pokonali Sroki w stosunku 3:0, a bardzo dobry występ zaliczył Reece James, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron Niebiescy kontynuowali dobrą grę i szukali pierwszej bramki. W 65. minucie podopieczni Thomasa Tuchela wyszli na prowadzenie. Bramkarza Newcastle potężnym uderzeniem pokonał Reece James, który zamykał całą akcję. Nieco 10 minut później Anglik wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Uderzenie Rubena Loftusa-Cheeka zostało zablokowane, ale ustawiony na skraju pola karnego Reece James przechwycił futbolówkę i drugim bardzo dobrym uderzeniem pokonał Karla Darlowa. Niebiescy nie odpuszczali i cztery minuty później ustalili wynik spotkania na 3:0. Szarżującego w polu karnym Kaia Havertz podciął Karl Darlow i sędzia przyznał Chelsea rzut karny, który na bramkę zamienił Jorginho.

Newcastle 0:3 Chelsea – skrót:

Źródło: HooFoot