Skrót: Chelsea 1:1 Southampton (k. 4:3)

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 27.10.2021 04:02 / Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 04:02

W meczu 1/8 finału Carabao Cup Chelsea pokonała Southampton po rzutach karnych, dzięki czemu zapewniła sobie awans do kolejnej rundy tych rozgrywek. Podstawowy czas gry zakończył się remisem 1:1.

W pierwszej połowie The Blues mieli przewagę nad rywalami, ale nie potrafili jej wykorzystać. Podopiecznie Thomasa Tuchela rzadko dochodzili do sytuacji strzeleckich, ale minutę przed końcem pierwszej części gry wyszli na prowadzenie. Po dobrym dośrodkowaniu Hakima Ziyecha z rzutu rożnego, bramkarza Świętych strzałem głową pokonał Kai Havertz.

Chwilę po zmianie stron do wyrównania doprowadził Che Adams. Chelsea, mimo usilnych prób, nie udało się odzyskać prowadzenia i o awansie do ćwierćfinału Carabao Cup decydowała seria jedenastek. W tej minimalnie okazali się The Blues.

Chelsea 1:1 Southampton (k. 4:3) – skrót: