Skrót: Chelsea 7:0 Norwich City

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 23.10.2021 19:02 / Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 19:02

W meczu 9. kolejki Premier League Chelsea rozbiła na swoim stadionie Norwich City aż 7:0. Dzięki tej wygranej The Blues umocnili się na pozycji ligowego lidera.

Pierwszą bramkę obejrzeliśmy już po ośmiu minutach gry. Bardzo dobrym strzałem zza pola karnego popisał się Mason Mount. 10 minut później było już 2:0. Mateo Kovačić zagrał znakomite podanie do wybiegającego na czystą pozycję Calluma Hudsona-Odoia, który ze stoickim spokojem pokonał bramkarza rywali. Przed przerwą wynik podwyższył jeszcze Reece James, który pokonał Tima Krula techniczną podcinką.

Po zmianie stron przewaga piłkarzy Thomasa Tuchela nie zmniejszała się. W 57. minucie po ładnej zespołowej akcji Mateo Kovačić wyłożył piłkę Benowi Chilwellowi, a ten mocnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali i tym samym wpisał się na listę strzelców w czwartym z rzędu meczu ligowym. Chwilę później obejrzeliśmy kolejnego gola. Tym razem po zagraniu Calluma Hudsona-Odoia piłkę do własnej bramki skierował Max Aarons. W końcówce spotkania dwie kolejne bramki dołożył Mason Mount. Anglik najpierw wykorzystał rzut karny, a w doliczonym czasie gry wpisał się na listę strzelców po znakomitej akcji i podaniu od Rubena Loftusa-Cheeka, dzięki czemu skompletował hat-tricka.

Chelsea 7:0 Norwich City – skrót: