Raport z meczów reprezentacji (6-8 października): Trafienie Lukaku, zwycięstwo Niemców, Brazylii i Chorwacji

Autor: Piotr Różalski Dodano: 09.10.2021 12:42 / Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 12:43

W ciągu ostatnich trzech dni wiele się działo, jeżeli chodzi o aktywność zawodników Chelsea na arenie międzynarodowej. Zapraszamy do streszczonego podsumowania występów piłkarzy The Blues.

6 X

César Azpilicueta oraz Marcos Alonso odegrali kluczową rolę przy awansie Hiszpanów do finału Ligi Narodów UEFA. Podopieczni Luisa Enrique okazali się lepsi od Włochów, dla których to była pierwsza porażka na własnym terenie od trzech lat. Po stronie Italii od pierwszej minuty wystąpili Jorginho i Emerson Palmieri. Dwa gole Ferrana Torresa strzelone przed przerwą przy grze z przewagą jednego zawodnika ustawiły półfinalistę minionych mistrzostw Europy w komfortowej sytuacji. Kontaktową bramkę w końcówce meczu zdobył Lorenzo Pellegrini, który zmienił Jorginho po 60 minutach spędzonych na boisku. Pomimo prób nacisku na wyrównanie stanu rywalizacji, ekipa Roberto Manciniego musiała pogodzić się z przegraną w Mediolanie. W meczu o trzecie miejsce Włosi zmierzą się z Belgią w najbliższy wtorek w Turynie.

Pomocnik Harvey Vale zaczął mecz towarzyski Anglia U-19 vs. Francja U-19 w podstawowym składzie. Drużyna narodowa wychowanka CFC została pokonana przez Trójkolorowych 1:3. Z kolei lepszym wyczynem popisał się napastnik akademii Bryan Fiabema, który skradł show popisując się hat-trickiem w pojedynku Norwegii U-19 z Kosowem U-19 w ramach pierwszej rundy kwalifikacji do młodzieżowych mistrzostw Europy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

7 X

Romelu Lukaku znalazł się na liście strzelców, ale jednocześnie poczuł smak porażki w szalonym spotkaniu Belgii z Francuzami. Choć do przerwy w Turynie piłkarze Roberto Martineza prowadzili 2:0 po trafieniach Yannicka Carrasco oraz napastnika Chelsea, drugie 45 minut było popisem Trójkolorowych, którzy w niecałe półgodziny zdobyli trzy bramki za sprawą Karima Benzemy, Kyliana Mbappé oraz Theo Fernandeza. Na parę minut w końcówce meczu zameldował się Michy Batshuayi, lecz nie odmienił losów spotkania.

Conor Gallagher to jeden ze strzelców w zremisowanym spotkaniu Słowenii z Anglią w kategorii wiekowej U-21 w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Wypożyczony do Crystal Palace pomocnik otworzył wynik meczu, ale ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami po tym, jak pojedynek po 90 minutach zakończył się wynikiem 2:2.

Romelu Lukaku pokonał Hugo Llorisa po uderzeniu z ostrego kąta - fot. Getty Images

Tino Anjorin oraz Henry Lawrence odegrali swoją rolę na boisku podczas zremisowanego spotkania Anglików z rówieśnikami z Włoch w Chesterfield w kategorii do lat 20. Przebywający na wypożyczeniu w Lokomotivie Moskwa Tino znalazł się w wyjściowej jedenastce, podczas gdy występujący na pozycji prawego obrońcy Henry wszedł na plac gry z ławki rezerwowych. Ostateczny rezultat to 1:1.

Czterech młodzieżowców The Blues znalazło się na boisku w trakcie meczu Norwegia U-18 vs. Anglia U-18. Wszyscy reprezentowali barwy drużyny gości. Od pierwszego gwizdka wystąpili Brody Hughes na pozycji środkowego obrońcy oraz Silko Thomas jako skrzydłowy, podczas gdy środkowy pomocnik Lewis Hall oraz środkowy napastnik Jude Soonsup-Bell zameldowali się jako zmiennicy. Przyjezdni ponieśli porażkę 1:2. Starcie towarzyskie obydwu ekip odbyło się w hiszpańskiej Marbelli.

8 X

Marsz reprezentacji Brazylii ku osiągnięciu kwalifikacji do przyszłorocznego mundialu w Katarze odbywa się cały czas w tym samym tempie. W Caracas podopieczni Tite pokonali Wenezuelę 3:1, a Thiago Silva został mianowany na kapitana drużyny. Choć niespodziewanie to gospodarze wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie za zasługą Erica Ramíreza, w kolejnej odsłonie strzelali już tylko goście, a konkretniej Marquinhos, Gabriel Barbosa oraz Antony. Dotychczasowe dziewięć spotkań eliminacyjnych to dziewięć zwycięstw dla popularnych Canarinhos.

Antonio Rüdiger, Kai Havertz i Timo Werner przyczynili się do zwycięstwa Niemiec nad Rumunią. "Toni" i Timo rozpoczęli spotkanie od pierwszej minuty i choć to goście rozpoczęli strzelanie za sprawą Ianisa Hagiego, w drugiej połowie Serge Gnabry oraz Thomas Müller ustalili wynik meczu. "Havi" zmienił Wernera w 67. minucie. Po siedmiu rozegranych meczach eliminacyjnych, podopieczni Hansa Flicka mają cztery punkty przewagi nad Macedonią Północną i Armenią.

Chorwaci z Mateo Kovačiciem w składzie wybrali się na Cypr, aby odnieść zwycięstwo i dopisać trzy punkty na swoje konto. Misja została zrealizowana, bowiem podopieczni Zlatko Dalicia pokonali gospodarzy 3:0. Pomocnik londyńczyków spędził na boisku 63 minuty, będąc wcześniej ukaranym żółtą kartką. Ivan Perišić, Joško Gvardiol oraz Marko Livaja to zdobywcy bramek. Reprezentacja znajduje się na szczycie w swojej grupie zrównując się punktami z Rosjanami.

Mateo Kovačić w walce o piłkę na Cyprze - fot. Getty Images

Do bardzo ciekawego pojedynku doszło w Pradze, gdzie Czesi zremisowali z Walijczykami 2:2. Całe spotkanie rozegrał wypożyczony do Venezii Ethan Ampadu, który nie uniknął także kary indywidualnej w postaci żółtej kartki. Dzięki takiemu wynikowi drużyna środkowego obrońcy znajduje się w uprzywilejowanej sytuacji w kontekście walki o baraże, mając tyle samo punktów i o jeden mecz rozegrany mniej od Czechów.

Ofensywny pomocnik Thierno Ballo rozegrał 57 minut dla reprezentacji Austrii U-21 w wyjazdowym meczu z Estonią w ramach eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy. Przebywający obecnie na wypożyczeniu w Rapidzie Wiedeń 19-latek asystował przy jednej z bramek dla swojej kadry, a ostatecznie jego zespół rozgromił gospodarzy 4:0.

Dużą rolę odegrał lewy obrońca akademii CFC Ian Maatsen w spotkaniu Szwajcarii z Holandią w kategorii U-21. Grający tymczasowo w Coventry City zawodnik najpierw posłał piłkę z rzutu rożnego, po którym padła bramka na 1:2, a parę minut później asystował już bezpośrednio po raz kolejny z narożnika boiska. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Obrońca Sam McClelland rozegrał całe spotkanie dla Irlandii Północnej U-21, ale musiał pogodzić się ze skromną porażką z rówieśnikami z Rosji 0:1.