Kolejna pewna wygrana! Chelsea Women 3:1(2:0) Brighton Women!

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 02.10.2021 14:59 / Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 15:00

Drużyna Chelsea Women po trafieniach Reiten, Kerr oraz England pewnie pokonała w dzisiejszym spotkaniu ekipę Brighton & Hove Albion Women 3:1. Jedyną bramkę dla drużyny gości w tym meczu strzeliła Danielle Carter. Świetny mecz rozegrała Fran Kirby, która po raz pierwszy w swojej karierze zaliczyła trzy asysty jednym w spotkaniu.

Pierwszą połowę piłkarki Chelsea Women rozpoczęły bardzo intensywnie. To zawodniczki Emmy Hayes były częściej w posiadaniu piłki i częściej zagrażały bramce rywalek. Pierwsza bramka padła już w dziewiątej minucie spotkania. Piłkę w polu karnym utrzymała Fran Kirby, następnie podała do wbiegającej Guro Reiten, która pewnym i mocnym strzałem pokonała bramkarkę Brighton.

Po strzeleniu bramki Chelsea nie oddała inicjatywy swoim rywalkom i wciąż szukała kolejnych trafień. W 38. minucie piłkę w pole karne dośrodkowała Fran Kirby, adresatką tego podania była Samantha Kerr, która głową przelobowała Megan Walsh i podwyższyła wynik spotkania. Na przerwę zawodniczki Chelsea Women schodziły w dobrych humorach i z dwubramkowym prowadzeniem.

Już trzy minuty po rozpoczęciu gry kontaktową bramkę zdobyła drużyna gości. Moment nieuwagi defensywy The Blues wykorzystała Danielle Carter i pokonała Ann-Katrin Berger. Podrażniona drużyna Emmy Hayes ciągle jednak napierała na bramkę Brighton próbując podwyższyć swoje prowadzenie. W 77. minucie spotkania na boisku pojawiły się Niamh Charles oraz Bethany England. Zaledwie trzy minuty później England wpisała się na listę strzelczyń. Prawą stroną boiska popędziła Fran Kirby, świetnie podała do England, a ta mocnym strzałem na bliższy słupek podwyższyła prowadzenie.

W końcowej fazie spotkania zawodniczki The Blues były zdecydowanie lepszą ekipą i miały jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki. W 83. minucie na placu gry pojawiły się Jessie Fleming oraz Jonna Andersson zastępując kolejno Fran Kirby, a także Guro Reiten.

Chelsea Women 3:1(2:0) Brighton & Hove Albion Women

9’ Reiten, 38’ Kerr, 83’ England ; 48’ Carter

Chelsea: Berger, Bright, Carter, Eriksson, IngleLeupolzReiten (83' Andersson)Cuthbert (77' Charles)Kirby (83' Fleming)Kerr(77' England)Harder.

Brighton: WalshGibbonsKerkdijk (46' Simpkins), Williams, Koivisto, Le TissierConnolly (71' Brazil)Kaagman, Green, Whelan, Carter (86' Babajide)