Fot. Getty Images

ESPN: FIFA rozważa przełożenie Klubowych Mistrzostw Świata

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 02.10.2021 09:41 / Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 09:41

Wciąż nie wiadomo, kiedy odbędą się finały tegorocznych Klubowych Mistrzostw Świata. Po tym, jak z organizacji tej imprezy wycofała się Japonia, FIFA nie jest w stanie znaleźć nowego organizatora i poważnie rozważa przesunięcie całego wydarzenia.


Pierwotnie Klubowe Mistrzostwa Świata miały odbyć się w dniach 9-19 grudnia w Yokohamie, ale kilka tygodni temu Japończycy wycofali się z organizacji tej imprezy, mimo, iż w tym roku w Kraju Kwitnącej Wiśni odbyły się Igrzyska Olimpijskie i Igrzyska paraolimpijskie.


Nowe miejsce oraz nowy termin Klubowych Mistrzostw Świata nie są na razie znane. ESPN informuje, że FIFA coraz poważniej rozważa przesunięcie całego wydarzenia, a najbardziej prawdopodobnym terminem jest na chwilę obecną luty 2022 r. Aktualnie Chelsea ma zaplanowane na luty "jedynie" cztery mecze, ale liczba ta może wzrosnąć w zależności od poczynań The Blues w Lidze Mistrzów oraz w krajowych rozgrywkach pucharowych, czyli FA Cup i Carabao Cup.


W najbliższej edycji Klubowych Mistrzostw Świata udział wezmą Chelsea (mistrz Europy), Al-Ahly Kair (mistrz Afryki) oraz reprezentujące Oceanię Auckland City. Przedstawiciel Azji nie został jak na razie wyłoniony.

Źródło: ESPN FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close