Alonso: Różny styl, różne podejście

Autor: Dodano: 04.11.2018 14:07 / Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 14:07

Podczas, gdy the Blues pozostają niepokonani w tym sezonie, nadal można wprowadzać ulepszenia do gry uważa Marcos Alonso, Hiszpan dodaje, że przed dzisiejszymi derbami przeciwko Crystal Palace trzeba pokazać jeszcze więcej.

 

Po ostatniej niedzielnej wygranej 4-0 w Premier League w meczu z Burnley nastąpił bliżej wyrównany mecz Carabao Cup w środku tygodnia, kiedy bramka Cesc Fabregasa okazała się decydująca w wygranym 3-2 meczu z Derby County, Alonso jest zadowolony z rozpoczęcia sezonu.

 

– Lubię, kiedy wygrywamy. Rozpoczęliśmy bardzo dobrze w tym roku, wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego menadżera i sposobu, w jaki pracujemy, i ważne jest, aby uzyskać wyniki. Myślę, że mamy świetny zespół, a gracze, którzy przyjechali latem, bardzo nam pomagają. Gracze, którzy nie byli zaangażowani w zeszłym roku, zyskują teraz pewność siebie i dają nam świetne występy.

 

– Jeśli będziemy ciężko pracować i będziemy zmierzać w tym samym kierunku, myślę, że wyniki będą nadchodzić. Uzyskujemy wyniki, ale pod względem sposobu, w jaki zespół gra, możemy się jeszcze poprawić. Pracujemy nad drobnymi szczegółami, które wciąż możemy polepszyć a to uczyni nas lepszym zespołem.

 

Pojawienie się Sarriego doprowadziło do zmiany roli dla Alonso, który niedawno podpisał nowy pięcioletni kontrakt na Stamford Bridge. Na piątkowej konferencji prasowej przed meczem Sarri wskazał, że ​​Eden Hazard, który opuścił nasze ostatnie dwa mecze z powodu problemu z plecami, zagra dziś po południu z Crystal Palace, a Alonso mówił o jakości Belga.

 

– Był w świetnej formie od czasów Pucharu Świata. Ostatni rok nie był dla niego łatwy, ponieważ na początku sezonu doznał kontuzji, ale zakończył go świetnie, rozegrał wspaniały Puchar Świata i widać, jak gra teraz. Myślę, że jest jednym z najlepszych i cieszymy się, że mamy go przy sobie.

 

The Blues znajdują się obecnie w czubie tabelii i pomimo tego, że zarówno Manchester City, jak i Liverpool, inne niepokonane strony Premier League, również zaczęły mocno, Alonso uważa, że ​​zespół Chelsea posiad wystarczająco dużo jakości, aby rzucić wyzwanie tym zespołom, szczególnie biorąc pod uwagę sposób, w jaki występowali przeciwko drużynie Jurgena Kloppa w zeszłym miesiącu.

 

– Graliśmy już przeciwko Liverpoolowi i myślę, że byliśmy lepszym zespołem.  Mieliśmy pecha, aby zgodzić się z celem na koniec, więc myślę, że możemy rywalizować z każdym zespołem w Europie. Celem musi być rozpoczęcie każdej gry w 100 procentach i próba wygrania.

 

Grając jako lewy wahadłowy pod wodzą Antonio Conte, Alonso działa teraz jako lewy obrońca w ulubionej formacji 4-3-3 Sarriego, choć jest to pozycja w której ma wiele wcześniejszych doświadczeń, jak wyjaśnił.

 

– Było mi trudniej, kiedy pojechałem do Włoch i zacząłem grać jako skrzydłowy, ponieważ to było dla mnie nowe, ale teraz wracam do miejsca, w którym grałem przed wyjazdem do Włoch. To jest pozycja, w której zawsze grałem i czuję się tam dobrze. Grając jako skrzydłowy, byłem bliżej celu i mogłem pomóc drużynie bardziej w ataku, teraz jest inaczej. Muszę wybrać, kiedy próbuję atakować i skupić się na obronie.

 

– Maurizio i Antonio są bardzo dobrymi menedżerami, ale to zupełnie inny styl. Teraz staramy się kontrolować grę za pomocą posiadania, staramy się znaleźć miejsca, aby zbliżyć się do celu i generować szanse. Myślę, że wszyscy czujemy się bardzo dobrze grając w ten sposób i musimy mieć pewność, że wyniki będą nadchodzić. 

 

– Nadal przed nami  jest długa droga. Tytuł nie jest czymś, o czym musimy teraz myśleć, ale oczywiście musi to być dla nas cel. Wciąż jest wiele gier i wiele rzeczy do zrobienia, więc myślę, że musimy się skupić.

Źródło: Chelseafc.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close