Fot. Getty Images

Jorginho dla BT Sport: Udowodniłem krytykom, że mylili się co do mnie

Autor: Piotr Różalski Dodano: 27.09.2021 21:52 / Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 21:52

Jeszcze przed meczem Chelsea vs. Manchester City, Jorginho poświęcił kwadrans na rozmowę dla jednego z dziennikarzy BT Sport.

Urodzony w Brazylii reprezentant Włoch dołączył na Stamford Bridge latem 2018 roku - praktycznie chwilę po tym, jak na stanowisko trenera został zatrudniony Maurizio Sarri. Początkowo 29-latkowi trudno było zaadaptować się do londyńskiego klimatu. A jak to widzi sam piłkarz z perspektywy czasu? Zapraszamy do prześledzenia krótkiego wywiadu.

Wygrałeś praktycznie wszystko. Zdobyłeś tytuł zawodnika roku, znalazłeś się na krótkiej liście kandydatów do zdobycia Złotej Piłki. To musi być dla Ciebie fantastyczne uczucie, że takie uznanie spadło na ciebie dość szybko i niespodziewanie?

– To niesamowite, surrealistyczne uczucie. Na to uznanie, na ostatnie osiągnięcia miały wpływ ciężka praca i wielkie marzenia. Żeby dojść do tego momentu, trzeba przebyć bardzo długą drogę. Kiedy jednak docierasz do celu, po prostu mówisz sobie: "wow, znalazłem się w takim miejscu".

Z uwielbieniem wysłuchano Twoje przemówienie podczas ceremonii wręczenia nagrody UEFA. Podziękowałeś wszystkim za to osiągnięcie, włączając do tego grona ludzi, którzy cały czas w ciebie wątpili. Dlaczego?

– Ponieważ to także ich zasługa. Dla mnie to była dodatkowa motywacja, ponieważ chciałem pokazać, że są w błędzie.

Jaki rodzaj krytyki najbardziej zalazł Tobie za skórę?

– Że to z powodu Sarriego znalazłem się tutaj [w Chelsea]. Gdyby jego tu nie było, to i ja bym się nie pojawił w tym klubie, gdyż nie byłem wystarczająco dobry... o nie, to nonsens. Znam swoją wartość.

Nazywano Ciebie "synkiem Sarriego"...

– Ta... Teraz odbieram to jako coś zabawnego. Nigdy nie jedliśmy razem obiadu [śmiech].

Jakie są Twoje największe umiejętności w piłce?

– Głowa. Fizycznie nie jestem najsilniejszym gościem, nie jestem też najszybszy, jednak mój umysł pracuje szybciej.

Źródło: BT Sport

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

StarkillerObl
komentarzy: 113
27.09.2021 22:18

To jest mój problem z niektórymi dzisiejszymi piłkarzami -> wydaje im się, że to co mówią jest ważne i że muszą "dowalić" krytykom w wywiadach i wystąpieniach...

Jedyne miejsce, w którym piłkarz może "odpowiedzieć" to boisko, jeśli piłkarz nie odpowiada regularnie na boisku to dla mnie nie ma sensu, żeby się szeroko wypowiadał poza nim.
Niech przemawiają przede wszystkim na boisku albo niech zamilkną także poza nim!

Mecz z City to był kolejny mecz, który pokazał, że jak drużyna dołuje to Jorginho dołuje.

Jednocześnie Jorginho to piłkarz na skalę światową bardzo dobry, tak samo Marcos Alonso, tak samo CHO, tylko że bycie bardzo dobrym na skalę światową to wielkie osiągnięcie, ale niekoniecznie wystarczająco na Chelsea. W przypadku Jorginho to wystarczająco, żeby w Chelsea zagrać, ale nie wystarczająco, żeby Chelsea dać to czego Chelsea potrzebuje.

Dla kibiców, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o Premier League oczywistym jest, że niebiański balsam na środek pola Chelsea to Kante a nie Jorginho i to prawda, że N'Golo zaczyna mieć coraz większe problemy ze zdrowiem i zdarzają się słabsze mecze, ale mimo to Kante w pełni zdrowia to ciągle zawodnik wybitny a % gier, w których jego pozytywny wpływ na grę całej drużyny jest znaczący jest ciągle bardzo wysoki.
Poza tym jeśli miałby odejść ktoś z dwójki Kante/Jorginho to bez zastanowienia wytypowałbym Jorginho, ponieważ wolę, żeby kolejna generacja pomocników Chelsea grała i uczyła się od piłkarza wybitnego a nie bardzo dobrego....

A do Jorginho dedykuję słowa Rickiego Gervaisa wypowiedziane na pewnej gali Złotych Globów:
"And if You get an award, don't use this to make a (political) statement. If You get an award then thank your agent and your God and f*** off!"
Myślę, że sens tych słów pasuje jak ulał...

+
5
Pan Magiczny
komentarzy: 232
28.09.2021 14:24

Odnośnie porównania Jorginho i Kante, zgadzam się w 100%!!!

+
1

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close