Skrót: Chelsea 0:1 Manchester City

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 25.09.2021 18:19 / Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 18:19

W meczu 6. kolejki Premier League Chelsea przegrała z Manchesterem City 0:1 i tym samym poniosła pierwszą porażkę w bieżącym sezonie. The Citizens postawili podopiecznym Thomasa Tuchela bardzo wysokie warunki i po bardzo dobrej grze zasłużenie zdobyli komplet punktów.

W pierwszej połowie Manchester City miał zdecydowaną przewagę, ale nie potrafił jej wykorzystać. Po zmianie stron Obywatele nie zwalniali tempa i w 53. minucie objęli prowadzenie po bramce Gabriela Jesusa. Brazylijczyk mógł mówić o szczęściu, gdyż po jego strzale piłka odbiła się jeszcze od nóg Jorginho, co dodatkowo zmyliło bramkarza Chelsea i uniemożliwiło mu podjęcie skutecznej interwencji. W kolejnych minutach The Blues grali odważnie i szukali bramki wyrównującej, zaś przyjezdni również nie odpuszczali i kilka razy byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Ostatecznie więcej bramek w tym spotkaniu nie padło i Manchester City mógł cieszyć się ze zwycięstwa nad Chelsea 1:0.

Chelsea 0:1 Manchester City – skrót: