Skrót: Chelsea 1:1 Aston Villa (k. 4:3)

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 23.09.2021 07:01 / Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 07:01

W środowym meczu Carabao Cup Chelsea pokonała Aston Villę po rzutach karnych, dzięki czemu zapewniła sobie awans do kolejnej fazy. Po 90 minutach zaciętej rywalizacji był remis 1:1.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdołała strzelić bramki, a bliżej tego byli zawodnicy Aston Villi. Po zmianie stron Chelsea zaczęła grać o wiele lepiej, czego efektem był gol Timo Wernera z 54. minuty. The Villans nie dawali za wygraną i kilka minut później doprowadzili do wyrównania za sprawą bramki Camerona Archera. W końcówce The Blues mieli kilka okazji na strzelenie drugiej bramki, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W tych lepiej poradzili sobie podopieczni Thomasa Tuchela i to oni będą dalej rywalizować w Carabao Cup.

Chelsea 1:1 Aston Villa (k. 4:3) – skrót: