Kante: Cieszę się, że pomogłem drużynie

Autor: Maciej Dreśliński Dodano: 20.09.2021 16:14 / Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 14:40

N'Golo Kante doznał urazu w meczu z Liverpoolem i z tego powodu opuścił dwa kolejne mecze. Francuz stracił mecz z Arsenalem i Zenitem, a w spotkaniu z Tottenhamem pojawił się na boisku w drugiej połowie.

To, że Kante ma wpływ na grę Chelsea nie ulega wątpliwości. Nie spodziewano się jednak, że pomocnik da aż tyle po wejściu na boisko. Francuz w typowy dla siebie sposób skomentował swój strzał:

– To nie był mój najpiękniejszy gol, ale był ważny i pomógł mojemu zespołowi. Mateo dał mi piłkę, widziałem, że mam czas na strzał, więc strzeliłem. Byłem odchylony, ale cieszę się, że piłka po odbiciu od słupka weszła do bramki. Cieszę się, że pomogłem drużynie.

Kante obserwował pierwszą połowę z ławki i zauważył, że Tottenham gra z dużą intensywnością i oporem. Czyniło to spotkanie trudnym i wyrównanym, aż do momentu bramki zdobytej przez Thiago Silvę. Gra Chelsea ogólnie poprawiła się w drugiej połowie i The Blues mocno zakończyli mecz.

– W przerwie dostaliśmy dobrą radę od trenera, który kazał nam wygrywać więcej pojedynków i grać bardziej siłowo. Mieliśmy super drugą połowę. Ostatni rok dał nam dużo pewności siebie, ale wiemy, że nic nie będzie łatwe i musimy ciężko pracować razem. To ważne, że dobrze zaczęliśmy sezon, ale jest wiele ważnych meczów i musimy to kontynuować.