Skrót: Chelsea 3:0 Aston Villa

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 12.09.2021 07:15 / Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 07:15

W sobotnim meczu 4. kolejki Premier League Chelsea pokonała Aston Villę 3:0. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku, a raz Mateo Kovačić.

Wynik spotkania otworzył w 15. minucie Romelu Lukaku. Belg wykorzystał znakomite podanie od Mateo Kovačicia, który bardzo dobrze wyprowadził piłkę spod własnej bramki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć The Villans mieli kilka bardzo dobrych okazji.

Po zmianie stron Chelsea spokojnie kontrolowała przebieg gry. W 49. minucie Tyrone Mings popełnił prosty błąd i zagrana przez niego piłka do bramkarza trafiła pod nogi dobrze dysponowanego tego dnia Mateo Mateo Kovačicia. Chorwat z zimną krwią wykorzystał ten błąd i umieścił futbolówkę w bramce.

Chwilę przed końcowym gwizdkiem wynik spotkania ustalił Romelu Lukaku. Belg oddał dobry strzał ze skraju pola karnego i tym samym podwoił swój dorobek.

Chelsea 3:0 Aston Villa – skrót: