Uraz Pulisica w meczu z Hondurasem. Dokładniejsza diagnoza po powrocie do Londynu

Autor: Piotr Różalski Dodano: 09.09.2021 13:37 / Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 13:37

Christian Pulisic przyczynił się do wygranej reprezentacji USA w starciu z Hondurasem, jednak zawodnik przedwcześnie musiał opuścić boisko z powodu urazu.

To było bardzo ważne zwycięstwo dla podopiecznych Gregga Berhaltera, ponieważ pierwsze dwa mecze w ramach kwalifikacji zakończyły się zaledwie podziałem punktów. Jeszcze do przerwy gospodarze niespodziewanie objęli prowadzenie, lecz w drugiej połowie nie było wątpliwości, że to Amerykanie zasługują na zgarnięcie pełnej puli.

Skrzydłowy Chelsea zainicjował rozwiązanie worka z bramkami przy akcji na wyrównanie stanu rywalizacji trzy minuty po wznowieniu pojedynku. W 62. minucie Christian był jednak zmuszony opuścić boisko po serii fauli, jakich dokonywali na nim rywale. Zaraz po końcowym gwizdku, selekcjoner USA powiedział na konferencji, że Pulisic odniósł lekki uraz kostki i więcej szczegółów co do stanu zdrowia oraz długości rekonwalescencji poznamy po powrocie zawodnika do Cobham.

Ostatecznie triumfatorzy ostatniej edycji Ligi Narodów CONCACAF pokonali Honduras 4:1 i zameldowali się na drugim miejscu w tabeli kwalifikacji do mistrzostw świata, tracąc dwa punkty do Meksyku. Bezpośredni awans do przyszłorocznego mundialu zapewniają trzy pierwsze lokaty.