Raport z środowych meczów reprezentacji: Jorginho z opaską kapitańską, gole Rüdigera i Wernera z Islandią

Autor: Piotr Różalski Dodano: 09.09.2021 13:10 / Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 13:10

Na finiszu delegatury w kadrach narodowych byliśmy świadkami kolejnych ciekawych zdarzeń związanych z piłkarzami Chelsea. Na liście strzelców zapisali się m.in. Antonio Rüdiger i Timo Werner, podczas gdy Jorginho przywdział opaskę kapitana dla reprezentacji Włoch po raz pierwszy w swojej karierze.

Urodzony w Brazylii pomocnik Italii zaliczył 38. występ dla reprezentacji w ramach spotkania z Litwą. Jorginho spędził na boisku równo godzinę, będąc zmienionym w drugiej połowie przez Gaetano Castrovilliego. Mistrzowie Europy gładko rozprawili się z przeciwnikiem 5:0. Emerson Palmieri znalazł się poza kadrą. Jak na razie piłkarze Roberto Manciniego są liderem w swojej grupie, mając pięć punktów przewagi nad Szwajcarią, aczkolwiek Helweci mają do rozegrania dwa zaległe mecze.

Niemcy także odnieśli okazałe zwycięstwo, nie dając żadnych szans Islandczykom. W wyjściowej jedenastce znaleźli się Antonio Rüdiger i Timo Werner, a Kai Havertz zameldował się na placu wraz z rozpoczęciem drugiej części gry. Stoper The Blues świetnie wykorzystał dośrodkowanie Leona Goretzki z rzutu wolnego, podwyższając prowadzenie w spotkaniu na 2:0. Ofensywni gracze CFC z kolei ustalili rezultat. Werner zdobył bramkę po zagraniu Havertza i goście opuścili stadion w Reykjavíku z wynikiem 4:0. Podopieczni Hansa Flicka zwiększyli przewagę do czterech oczek nad drugą Armenią, która sensacyjnie zremisowała z Lichtensteinem.

Timo i Kai świętujący czwarte trafienie dla Niemców - fot. Getty Images

Mason Mount rozegrał całe spotkanie w meczu z Polską, a Anglicy musieli pogodzić się z podziałem punktów na PGE Narodowym w Warszawie. Reece James cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a pojedynek w grupie I zakończyło się wynikiem 1:1. Rywalizujący z tymi ekipami Albańczycy dopełnili formalności pokonując San Marino 5:0, a jednego z goli strzelił Armando Broja, który został wprowadzony do gry na drugie 45 minut przy wyniku 1:0. Drużyny z zawodnikami Chelsea w składzie - w tym momencie - zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

W grupie E eliminacji do mundialu w Katarze, Michy Batshuayi zaczął spotkanie od pierwszej minuty w starciu Białoruś vs. Belgia. Faworyci z terytorium Beneluxu odnieśli na wyjeździe skromne zwycięstwo 1:0, a wypożyczony do Beşiktaşu napastnik Niebieskich spędził na boisku 84 minuty. Przy okazji 27-latek złapał żółtą kartkę za powolne opuszczanie placu gry. Wielką niespodzianką z kolei jest bezbramkowy remis Walijczyków z Estończykami. W tym pojedynku po stronie Wyspiarzy wystąpił Ethan Ampadu, dla którego jedynym pocieszenie jest zanotowanie czystego konta. Belgowie pewnie zmierzają po bezpośredni awans na piłkarską imprezę, podczas gdy Walijczycy okupują trzecie miejsce, mając o jedno spotkanie rozegranie mniej od drugich Czechów z identycznym dorobkiem punktowym.

Hiszpania w Kosowie uporała się z gospodarzami 2:0, a César Azpilicueta rozegrał 30 minut meczu. La Roja piastuje funkcję lidera w swojej grupie, ale Szwedzi depczą jej po piętach, mając jeszcze do rozegrania dwa zaległe spotkania.

Źródło: Chelsea FC