Raport z wtorkowych meczów reprezentacji: Pewna wygrana Danii, 90 minut Christensena

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 08.09.2021 10:03 / Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 10:04

Za nami już kolejne mecze w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Wtorkowe spotkania również zakończyły się pomyślnie dla piłkarzy Chelsea, a szczególnie zadowolony może być Andreas Christensen, który w swoim 50. spotkaniu na arenie międzynarodowej wraz z reprezentacją Danii pokonał 5:0 drużynę Izraela.

Reprezentacja Danii udowadnia, że poprzednie Mistrzostwa Europy w ich wykonaniu to nie był przypadek. Tym razem na Parken Stadium w Kopenhadze pokonali reprezentację Izraela 5:0. Christensen rozegrał pełnie 90 minut, a w 33 minucie obejrzał żółtą kartkę. Dania z kompletem punktów po sześciu spotkaniach prowadzi w grupie F.

88 minut w spotkaniu Szkocji z Austrią rozegrał Billy Gilmour. Jego reprezentacja pokonała rywala 1:0 po trafieniu z rzutu karnego Lyndona Dykesa. Szkocja jest drugą drużyną w grupie F i traci siedem punktów do reprezentacji Danii.

Mateo Kovačić mecz Chorwatów ze Słoweńcami rozpoczął w podstawowej jedenastce, jednak w 76. minucie został zastąpiony przez Lukę Ivanuseca. Gospodarze wygrali 3:0, a bramkę oraz asystę zanotował były piłkarz Chelsea Mario Pašalić. Chorwaci z trzynastoma punktami na koncie prowadzą w grupie H. Taką samą liczbę punktów ma również Rosja.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata również trwają w Afryce. Reprezentacja Senegalu pokonała Kongo 3:1, a dostępu do bramki gości strzegł Édouard Mendy. Przez długi czas wyglądało na to, że Senegal będzie musiał zadowolić się remisem, ale bramki w 82. oraz 87. minucie dały wygraną drużynie, która po dwóch spotkaniach ma komplet punktów i lideruje w grupie H.

Źródło: Chelsea FC/własne