Raport z sobotnich meczów reprezentacji: Billy Gilmour zawodnikiem spotkania Szkocja - Mołdawia

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 05.09.2021 21:09 / Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 12:17

O ile piątkowe mecze reprezentacji narodowych nie przyniosły kibicom Chelsea powodów do radości, tyle w sobotę mogliśmy już być nieco bardziej zadowoleni z występów naszych piłkarzy w swoich kadrach. Swoje piętno szczególnie odcisnął Billy Gilmour, który został zawodnikiem spotkania Szkocja - Mołdawia.

Pomocnik Chelsea wypożyczony do Norwich City rozegrał 73 minuty w wygranym przez Szkotów spotkaniu z piłkarzami z Mołdawii na Hampden Park. W 14. minucie spotkania bramkę na wagę trzech punktów zdobył Lyndon Dykes. Gilmour szczególnie wyróżniał się na boisku, był nawet bliski strzelenia bramki w drugiej połowie. Jego dobra gra została nagrodzona mianem MOTM. Szkoci po pięciu kolejkach zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy F z ośmioma punktami na koncie.

Reprezentacja Danii z Andreasem Christensenem w składzie po trafieniu Jonasa Winda pokonała Wyspy Owcze 1:0. Warto dodać, że Duńczycy w tym spotkaniu nie zagrali w swoim optymalnym składzie. Andreas był solidny przez całe spotkanie, wykonując kilka ważnych przechwytów i dobrze prezentując się z piłką przy nodze. Dania pozostaje na szczycie grupy F z pięcioma zwycięstwami i kompletem punktów.

Reprezentacja Chorwacji, w której 84 minuty rozegrał Mateo Kovacić dopiero w końcowej fazie meczu zapewniła sobie zwycięstwo nad Słowacją. Pomocnik The Blues pokazał się z dobrej strony, a selekcjoner ustawił go na pozycji głębokiego pomocnika. Chorwaci po pięciu spotkaniach zajmują drugie miejsce w grupie H, tyle samo punktów ma Rosja.

Źródło: Chelsea FC/własne